UFAZ-ın Məzunu Nüfuzlu “Equinor” Təqaüd Proqramının Qalibi Olub
Azərbaycan-Fransız Universitetinin “Geologiya və geofizika mühəndisliyi” ixtisası üzrə məzunu Aysel Sadıqova Norveçin dövlət neft-qaz şirkəti olan “Equinor” tərəfindən elan edilən təqaüd proqramının qalibi olub.
Qeyd edək ki, Aysel təhsilini Fransada yerləşən və enerji, neft-qaz, kimya mühəndisliyi, həmçinin dayanıqlı inkişaf sahələrində ixtisaslaşmış nüfuzlu ali məktəb olan “IFP School”da (Institut Français du Pétrole) davam etdirəcək. O, “Dayanıqlı Enerji Üçün Yeraltı Texnologiyalar” magistr proqramı çərçivəsində geologiya və yataq mühəndisliyi üzrə bilik və bacarıqlarını dərinləşdirəcək, enerji keçidinə töhfə verə biləcək ixtisaslı mütəxəssis kimi formalaşacaq.
Tədris müddəti ərzində Ayselin bütün təhsil xərcləri “Equinor” təqaüdü tərəfindən qarşılanacaq. Proqramın davamı olaraq o, şirkətdə 6 aylıq peşəkar təcrübə keçmək imkanı da əldə edəcək. Bu müddət ərzində Ayselin sahə üzrə biliklərini daha da dərinləşdirəcəyinə və innovativ ideyalarını praktikada tətbiq edəcəyinə inanırıq.

Aysel Sadigova, a graduate of the Geosciences and Geophysical Engineering program at the French-Azerbaijani University (UFAZ), has been awarded a prestigious scholarship by Equinor, Norway’s state-owned oil and gas company.
Aysel will continue her education at IFP School (Institut Français du Pétrole), a renowned French institution specializing in energy, oil and gas, chemical engineering, and sustainable development. Within the framework of the Subsurface Technologies for Sustainable Energies master’s program, she will deepen her knowledge and skills in geosciences and reservoir engineering, preparing to contribute as a qualified expert to the global energy transition.
Her tuition fees will be fully covered by the Equinor scholarship throughout the study period. Additionally, she will have the opportunity to complete a 6-month professional internship at Equinor, during which we believe she will further enhance her field expertise and apply her innovative ideas in practice.