UFAZ-da "Mikroaxın sistemdə fərqli kapilyar düzülüşləri ilə hidroksiapatit nanohissəciklərinin sintezi" mövzusunda tədqiqat seminarı keçiriləcək
11 Dekabr 2024, 16:00
UFAZ-da "Mikrofaxın sistemdə fərqli kapilyar düzülüşləri ilə hidroksiapatit nanohissəciklərinin sintezi" mövzusunda növbəti tədqiqat seminarı keçiriləcək. Seminar UFAZ-da Kimya Mühəndisliyi üzrə müəllim və Strasburq Universiteti ilə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) arasında ikili doktorantura proqramının üçüncü kurs tələbəsi olan Leyla Əliyeva tərəfindən təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, Leyla Əliyeva bakalavr və magistr təhsilini ADNSU-da alıb və geniş akademik bilik və tədqiqat təcrübəsini iştirakçılarla bölüşəcək. Seminar kimya mühəndisliyi və material elmləri sahəsində əhəmiyyətli maraq doğuran hidroksiapatit nanohissəcikləri ilə bağlı araşdırmalarına dair faydalı məlumatlar təqdim edəcək.

A research seminar titled "Synthesis of Hydroxyapatite Nanoparticles in a Microfluidic System with Different Capillary Arrangements" will be held at UFAZ
Dec. 18, 2024, 4 p.m.
UFAZ is pleased to announce an upcoming research seminar titled "Synthesis of Hydroxyapatite Nanoparticles in a Microfluidic System with Different Capillary Arrangements." This engaging session will be delivered by Leyla Aliyeva, a distinguished Chemical Engineering teacher at UFAZ and a third-year PhD student in the Cotutelle program between the University of Strasbourg and Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU).
Leyla Aliyeva, who previously earned her bachelor's and master's degrees at ASOIU, brings a wealth of academic expertise and research experience to her seminar. The event promises to provide valuable insights into her work on hydroxyapatite nanoparticles, an area of significant interest in chemical engineering and materials science.