650-dən yüksək bal toplayaraq UFAZ-da təhsil almaq istəyən namizədlərlə görüş keçirilib
UFAZ-da 650-dən yüksək bal toplayaraq UFAZ-da təhsil almaq istəyən namizədlərlə görüş keçirilib. UFAZ-ın İcraçı direktoru vəzifəsini müvəqqəti icra edən Lətifə Nəsibova Azərbaycan-Fransız Universitetinin bakalavr səviyyəsində təhsil almaq üçün müraciət edən namizədlərin bir neçəsi ilə görüşüb. Görüşdə Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) imtahanları üzrə 650-dən yuxarı bal toplayan və UFAZ-da təhsil almaq arzusunda olan Sabir Əliyev (681.8 bal), Əli Manaflı (659.8 bal) və Nuranə Məmmədova (656.1 bal) iştirak edib. Lətifə Nəsibova UFAZ-da təhsil həyatından, burada oxumağın üstünlüklərindən bəhs edib və bildirib ki, UFAZ məzunları hazırda dünyanın ən yüksək reytinqli universitetlərində təhsillərini davam etdirir, tanınmış yerli və beynəlxalq şirkətlərdə yüksək səviyyəli mütəxəssislər kimi fəaliyyət göstərirlər. O, namizədlərə UFAZ-ın daxili imtahanı müvəffəqiyyətlər arzulayıb.
Görüşün ardınca namizədlər universitetin laboratoriyaları, sinif otaqları, konfrans zalı, kitabxanası ilə tanış olublar.
Qeyd edək ki, UFAZ-a bakalavr səviyyəsi üzrə 450 və daha çox bal toplamış abituriyentlər 28 iyul tarixinə qədər müraciət edə bilərlər.
UFAZ-ın 2024/2025-ci tədris ili üçün bakalavr proqramlarına Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) imtahanlarında 450 və daha artıq bal toplamış abituriyentlər universitetin 31 iyul 2024-cü il tarixində təşkil olunacaq daxili imtahanlarında iştirak edə bilərlər.
Qeyd edək ki, 2024/2025-ci tədris ilində UFAZ-da bakalavr səviyyəsi üzrə Kompüter elmləri, Kimya mühəndisliyi, Neft və qaz mühəndisliyi və Geologiya və geofizika mühəndisliyi proqramları və yeni açılmış Kimya proqramı üzrə qəbul həyata keçiriləcək.

A meeting was held with candidates who scored over 650 points and wish to study at UFAZ
A meeting was held at UFAZ with candidates who scored over 650 points and wish to study at UFAZ. Latifa Nasibova, Acting Executive Director of UFAZ, met with some of the candidates applying for undergraduate studies at the French-Azerbaijani University. The meeting was attended by Sabir Aliyev (681.8 points), Ali Manaflı (659.8 points), and Nurana Mammadova (656.1 points), who scored over 650 points in the State Examination Center (SEC) exams and wish to study at UFAZ. Latifa Nasibova talked about the educational life at UFAZ, the advantages of studying there, and mentioned that UFAZ graduates are currently continuing their education at the world's highest-ranking universities and working as high-level specialists in well-known local and international companies. She wished the candidates good luck in UFAZ's internal exams.
Following the meeting, the candidates toured the university's laboratories, classrooms, conference hall, and library.
It should be noted that applicants who scored 450 or more points in the State Examination Center (SEC) exams can apply to UFAZ for undergraduate studies until July 28.
Applicants who scored 450 or more points in the State Examination Center (SEC) exams for UFAZ's 2024/2025 academic year undergraduate programs can participate in the university's internal exams, which will be held on July 31, 2024.
It should be noted that for the 2024/2025 academic year, UFAZ will admit students to undergraduate programs in Computer Science, Chemical Engineering, Oil and Gas Engineering, Geophysical Engineering, and the newly opened Chemistry program.