UFAZ-da "Mikroaxın sistemdə fərqli kapilyar düzülüşləri ilə hidroksiapatit nanohissəciklərinin sintezi" mövzusunda tədqiqat seminarı keçirilib
FHDH
Dekabrın 11-də UFAZ-da "Mikrofaxın sistemdə fərqli kapilyar düzülüşləri ilə hidroksiapatit nanohissəciklərinin sintezi" mövzusunda tədqiqat seminarı keçirilib. Seminar UFAZ-da Kimya Mühəndisliyi üzrə müəllim və Strasburq Universiteti ilə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) arasında ikili doktorantura proqramının üçüncü kurs tələbəsi olan Leyla Əliyeva tərəfindən təqdim olunub.
Qeyd edək ki, Leyla Əliyeva bakalavr və magistr təhsilini ADNSU-da alıb və geniş akademik bilik və tədqiqat təcrübəsini iştirakçılarla bölüşüb. Seminar kimya mühəndisliyi və material elmləri sahəsində əhəmiyyətli maraq doğuran hidroksiapatit nanohissəcikləri ilə bağlı araşdırmalarına dair faydalı məlumatlar təqdim edib.

A research seminar titled "Synthesis of Hydroxyapatite Nanoparticles in a Microfluidic System with Different Capillary Arrangements" was held at UFAZ
FHDH
On December 18, a research seminar titled "Synthesis of Hydroxyapatite Nanoparticles in a Microfluidic System with Different Capillary Arrangements" was held at UFAZ. This engaging session was delivered by Leyla Aliyeva, a distinguished Chemical Engineering teacher at UFAZ and a third-year PhD student in the Cotutelle program between the University of Strasbourg and Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU).
Leyla Aliyeva, who previously earned her bachelor's and master's degrees at ASOIU, brought a wealth of academic expertise and research experience to her seminar. The event provided valuable insights into her work on hydroxyapatite nanoparticles, an area of significant interest in chemical engineering and materials science.