UFAZ-ın Dəstəyi ilə “Gələcəyin Mühəndisləri” Olimpiadası Baş Tutdu
UFAZ-da Azərbaycan Mühəndislər Birliyinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümünə həsr olunmuş “Gələcəyin Mühəndisləri” Olimpiadası keçirildi. Müxtəlif universitetlərdən olan tələbələrin fizika, kimya, məntiq, ekologiya və neft-qaz sənayesi üzrə biliklərini sınağa çəkən müsabiqə 1-ci, 2-ci və 3-cü kurs bakalavr tələbələrini qəbul etdi.
Hər biri 4 nəfərdən ibarət olmaqla 41 komandanın yarışdığı olimpiadanın qalibləri mübarizənin sonunda müəyyən olundu.
1-ci yeri Bakı Ali Neft Məktəbini təmsil edən "BOND Breakers", 2-ci yeri isə Azərbaycan-Fransız Universitetinin "Multiscientist" komandası tutdu. Bakı Dövlət Universitetinin "Singularity" komandası 3-cü, Bakı Mühəndislik Universitetinin "Synergy" komandası isə 4-cü yerdə qərarlaşdı.
Tədbir UFAZ-ın 1-ci kurs tələbələri - Ayxan Əliyev, Məlahət Hacızadə, Məhəmməd Cavadzadə və Qəşəm Hüseynlidən ibarət "Multiscientist" komandası üçün də maraqlı təcrübə oldu. Yarışda göstərdikləri əzmkarlığa görə bütün tələbələri təbrik edir, onlara təhsil həyatlarında uğurlar arzulayırıq!

"Future Engineers" Olympiad Held with the Support of UFAZ
An Olympiad titled "Future Engineers", dedicated to the 102nd anniversary of National Leader Heydar Aliyev, was held at UFAZ, organized by the Azerbaijani Engineers Union.
The competition brought together first-, second-, and third-year undergraduate students from various universities, testing their knowledge in physics, chemistry, logic, ecology, and the oil and gas industry.
A total of 41 teams, each consisting of 4 students, took part in the Olympiad. At the end of the competition, the winners were announced.
1st place was awarded to the BOND Breakers team representing Baku Higher Oil School, while the Multiscientist team from the French-Azerbaijani University secured 2nd place. The Singularity team from Baku State University came in 3rd, and the Synergy team from Baku Engineering University ranked 4th.
The event was also a valuable experience for the UFAZ first-year students - Aykhan Aliyev, Malahat Hajizada, Mahammad Javadzade, and Qasham Huseynli - who represented the "Multiscientist" team. We congratulate all the students for their perseverance during the competition and wish them success in their academic journey!