Strasburqda UFAZ-ın Rəhbər Komitəsinin Növbəti İclası Keçirilib
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin nümayəndə heyəti Strasburq Universitetində keçirilən UFAZ Rəhbər Komitəsinin iclasında iştirak edib.
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) rektoru, dosent Rüfət Əzizov 26-27 iyun tarixlərində Strasburq Universitetinə (UNISTRA) səfər edib. Səfərin əsas məqsədi Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) Rəhbər Komitəsinin növbəti iclasında iştirak etmək olub.
Səfərdə rektoru ADNSU-nun prorektoru, dosent Vazeh Əsgərov, UFAZ-ın icraçı direktoru Lətifə Nəsibova və UFAZ-ın baş katibi Martin Qodon müşayiət ediblər. İki gün davam edən proqram çərçivəsində nümayəndə heyəti Strasburq Universitetinin qabaqcıl tədqiqat institutlarına baş çəkib.
İyunun 26-da nümayəndə heyəti ICPEES, ICS və IPCMS kimi tanınmış tədqiqat mərkəzlərini ziyarət edərək materialşünaslıq, polimer kimyası, analitik kimya və nanotexnologiyalar sahəsində müasir tədqiqat infrastrukturu ilə tanış olublar. İyunun 27-də universitetin Analitik Kimya Platforması, Məlumat Mərkəzi və ISIS İnstitutu ilə tanışlıq reallaşıb.
ADNSU rektoru Rüfət Əzizov və Strasburq Universitetinin prezidenti, professor Frederik Berrodun həmsədrliyi ilə keçirilən UFAZ Rəhbər Komitəsinin iclasında hər iki tərəfdən idarə heyətinin üzvləri iştirak ediblər. İclas zamanı UFAZ-ın təhsil və tədqiqat sahəsində ikitərəfli idarəetmə modeli və mövcud layihələrinin həyata keçirilməsi müzakirə olunub.

Next Meeting of the UFAZ Steering Committee Held in Strasbourg
A delegation from the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) participated in the UFAZ Steering Committee meeting held at the University of Strasbourg.
The Rector of ASOIU, Associate Professor Rufat Azizov, visited the University of Strasbourg (UNISTRA) on June 26-27. The main purpose of the visit was to take part in the meeting of the Steering Committee of the French-Azerbaijani University (UFAZ).
The Rector was accompanied by ASOIU Vice-Rector, Associate Professor Vazeh Asgarov, UFAZ Acting Executive Director Latifa Nasibova, and UFAZ Secretary-General Martin Godon. As part of the two-day program, the delegation visited several leading research institutes of the University of Strasbourg.
On June 26, the delegation visited well-known research centers such as ICPEES, ICS, and IPCMS, where they became acquainted with the modern research infrastructure in the fields of materials science, polymer chemistry, analytical chemistry, and nanotechnologies. On June 27, visits were made to the university's Analytical Chemistry Platform, Data Center, and ISIS Institute.
The UFAZ Steering Committee meeting was co-chaired by ASOIU Rector Rufat Azizov and President of the University of Strasbourg, Professor Frédérique Berrod. Members of the board from both sides participated in the meeting. During the session, discussions focused on the joint management structure of UFAZ in education and research, as well as the implementation of ongoing projects.