Parisdə UFAZ-ın fəaliyyət perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) icraçı direktoru Vazeh Əskərov Parisdə Fransanın ali təhsil və diplomatik dairələrinin nümayəndələri ilə görüş keçirib.
Görüşdə Fransanın Ali Təhsil, Tədqiqat və Kosmik Fəaliyyətlər Nazirliyinin Avropa və beynəlxalq əlaqələr üzrə direktoru Donato Corci, həmin nazirliyin Avropa ölkələri ilə ikitərəfli münasibətlər üzrə məsul şəxsi Marion Lindenlob, eləcə də Fransanın Avropa və Xarici İşlər Nazirliyinin siyasət üzrə müşaviri Elenor Qarnye iştirak ediblər.
Tərəflər UFAZ-ın hazırkı fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirilən elmi-akademik proqramlar, tələbə və müəllim mübadiləsi imkanları və universitetin inkişaf perspektivləri barəsində ətraflı fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüş Azərbaycan-Fransa akademik və elmi əməkdaşlığının yüksək qiymətləndirildiyini bir daha nümayiş etdirərək UFAZ-ın beynəlxalq ali təhsil məkanında mövqeyinin gücləndirilməsi üçün yeni imkanlar açıb.
İştirakçılar görüşü UFAZ-ın inkişaf strategiyasında mühüm mərhələ kimi dəyərləndirərək gələcəkdə daha genişmiqyaslı birgə layihələrin reallaşdırılmasına dəstək verməyə hazır olduqlarını bildiriblər.

3 months, 2 weeks ago
Dr. Vazeh Asgarov, Executive Director of the French-Azerbaijani University (UFAZ), held a meeting in Paris with representatives from France’s diplomatic and higher education sectors.
The meeting was attended by Donato Giorgi, Director for Europe and International Relations at the French Ministry of Higher Education, Research and Space Affairs; Marion Lindenlaub, responsible for bilateral relations with European countries at the same ministry; and Éléonore Garnier, Policy Advisor at the French Ministry for Europe and Foreign Affairs.
The parties exchanged detailed views on UFAZ’s current activities, ongoing academic and research programs, student and faculty exchange opportunities, and the university’s development prospects.
The meeting once again highlighted the high value placed on Azerbaijan-France academic and scientific cooperation and opened new opportunities to strengthen UFAZ’s position in the international higher education landscape.
Participants considered the meeting an important milestone in UFAZ’s development strategy and expressed their readiness to support the implementation of larger-scale joint projects in the future.