İyun 29-da UFAZ-da bakalavr proqramlarına qəbul üzrə Açıq Qapı günü keçirildi. Tədbirdə Kimya üzrə yeni bakalavr proqramı, həmçinin, UFAZ-ın digər Kompüter elmləri, Kimya mühəndisliyi, Neft və qaz mühəndisliyi və Geologiya və geofizika mühəndisliyi proqramları barəsində məlumat verildi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan UFAZ-ın rektor əvəzi Vazeh Əskərov Azərbaycan-Fransız Universitetinin 8 illik uğurlu fəaliyyət dövrü və tarixi haqqında məlumat verdi. O, bildirdi ki, UFAZ-ı digər ali təhsil müəssisələrindən fərqləndirən əsas cəhətlərdən biri onun təhsildə təcrübəyə əsaslanması və praktiki məşğələlərə geniş yer verməsidir. UFAZ-ın baş katibi Yelizaveta Bidanova tələbələrə təklif olunan imkanlardan danışdı. O, bir çox tanınmış beynəlxalq və yerli şirkətin UFAZ məzunlarının bilik və bacarıqlarını yüksək qiymətləndirdiyini və onlara əmək bazarında tələbatın yüksək olduğunu diqqətə çatdırdı. Ardınca, UFAZ-ın yer elmləri üzrə bakalavr proqramının məzunu Ələmdar Daşdəmirov tələbəlik illərində qazandığı təcrübələri iştirakçılarla bölüşdü. Sonda iştirakçıların sualları cavablandırıldı.

An Open Door Day for bachelor's programs was held at UFAZ
On June 29, an Open Door Day for bachelor's programs was held at UFAZ. Information was provided about the new bachelor's program in Chemistry, as well as UFAZ's other programs in Computer Science, Chemical Engineering, Oil and Gas Engineering, and Geophysical Engineering.
The event was opened with a welcome speech by Vazeh Asgarov, Acting Rector of UFAZ, who spoke about the successful 8-year history of the French-Azerbaijani University. He noted that one of the main features distinguishing UFAZ from other higher education institutions is its emphasis on experience-based education and extensive practical sessions. UFAZ's Secretary-General, Elizaveta Bydanova, discussed the opportunities offered to students. She highlighted that many well-known international and local companies highly value the knowledge and skills of UFAZ graduates and that they are in high demand in the job market. Following this, Alamdar Dashdamirov, a graduate of UFAZ's bachelor's program in Geosciences, shared his experiences during his student years with the participants. Finally, participants' questions were answered.