SOCAR Gənc İstedadlar Proqramı ilə bağlı məlumat sessiyası keçirib
SOCAR, “Gənc İstedadlar Proqramı” ilə bağlı məlumat sessiyası keçirib. Sessiyada İstedadların idarə edilməsi və biznes tərəfdaşlığı departamentinin rəis müavini Sadiq Sadiqov İşə qəbul və karyera planlama şöbəsinin insan resursları üzrə aparıcı mütəxəssis Rəşad Ələkbərov iştirak edərək tələbələri məlumatlandırıblar.
Gənc İstedadlar Proqramı, Azərbaycan və xaricdəki universitetlərdə təhsil alan Azərbaycan vətəndaşlarının inkişafını dəstəkləməyi qarşısına məqsəd qoyur. Bu təşəbbüs gənc fərdləri şəxsi və peşəkar bacarıqlarını artırmaq, eyni zamanda iş mühitinə hazırlamağı hədəfləyir.
Proqrama bakalavr və ya magistratura proqramlarının sonuncu ilində olan tələbələr, eləcə də son üç il ərzində təhsillərini başa vurmuş məzunlar müraciət edə bilərlər. Namizədlər Azərbaycan vətəndaşı olmalı və 29 yaşından kiçik olmalıdırlar.

SOCAR Hosted an Info Session on Young Talents Program
SOCAR recently held an informative session regarding its "Young Talents Program," featuring Rashad Alakbarov, Lead HR Specialist of the Recruitment and Career Planning Department, and Sadiq Sadiqov, Deputy Head of the Talent Management and Business Partnership Department.
The Young Talents Program aims to support the development of Azerbaijani citizens studying at universities in Azerbaijan and abroad. The initiative targets young individuals eager to enhance their personal and professional skills while preparing for the job market.
Eligible applicants include students in their final year of bachelor's or master's programs, as well as recent graduates who have completed their studies within the last three years. Candidates must be Azerbaijani citizens and under the age of 29 to apply.