UFAZ-da 10-cu dəfə Qəbul İmtahanları Keçirildi!
29 iyul tarixində UFAZ-ın bakalavriat pilləsi üzrə sayca 10-cu imtahanları keçirildi. Ötən illərlə müqayisədə rekord sayda – 627 nəfər imtahanda iştirak etmək üçün müraciət etmişdir. Namizədlərdən 553 nəfəri imtahanda iştirak etmək hüququ qazanıb. UFAZ-a qəbul imtahanında iştirak etmiş abituriyentlərin orta DİM balı 553,54 təşkil edib. Onlar arasında ən yüksək göstərən şəxs 681, ən aşağı nəticə göstərən şəxs isə 450 bal toplayıb.
İmtahan verənlərdən 182-ni qızlar, 279-nu isə oğlanlar təşkil edib. Prosesdə iştirak edənlərdən 330-si Azərbaycan, 131-i isə rus dilində imtahan verib.
İmtahan müddətində Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin rektoru, dosent Rüfət Əzizov imtahan prosesi ilə tanış olub və övladlarını gözləyən valideynlər ilə görüş keçirib. UFAZ imtahanlarının təşkil edilməsi üçün bu il Strasburq Universitetinin Kimya və kimya mühəndisliyi Tədqiqat şöbəsi müdiri, UFAZ-ın magistratura proqramları üzrə koordinatoru professor Kristofer Serra Bakıda səfərdədir.
Qeyd edək ki, 2025-2026-cı tədris ilində UFAZ-da bakalavr səviyyəsinə 5 ixtisas üzrə ümumilikdə 190 tələbənin dövlət sifarişli əsaslarla qəbul olunması nəzərdə tutulur. Daxili imtahanın nəticələri isə 31 iyul tarixində ictimaiyyətə açıqlanacaq.

The 10th UFAZ Entrance Exam Was Held!
On July 29, UFAZ held its 10th entrance exam for the bachelor’s level. Compared to previous years, a record number of 627 candidates applied to participate in the exam. Among them, 553 candidates were eligible to sit for the exam. The average score of the exam participants, based on their State Examination Center (SEC) results, was 553.54. The highest score among the candidates was 681, while the lowest was 450.
Out of the exam takers, 182 were female and 279 were male. A total of 330 candidates took the exam in Azerbaijani, while 131 took it in Russian.
During the exam, the Rector of Azerbaijan State University of Oil and Industry, Associate Professor Rufat Azizov, observed the process and met with the parents waiting for their children. To support the organization of this year’s UFAZ exams, Professor Christophe Serra, Head of the Chemistry and Chemical Engineering Research Department at the University of Strasbourg and Coordinator of UFAZ Master’s Programs, is currently visiting Baku.
For the 2025-2026 academic year, UFAZ plans to admit a total of 190 students to the bachelor’s level on a state-funded basis across 5 specialties. The results of the internal entrance exam will be announced to the public on July 31.