“Mühəndislikdə yumşaq bacarıqlar” layihəsinin yekun təqdimatı keçirilib
UFAZ Karyera Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan “Mühəndislikdə yumşaq bacarıqlar” adlı layihənin yekun təqdimatı keçirilib. Tədbirdə çıxış edən UFAZ-ın icraçı direktor əvəzi Lətifə Nəsibova UFAZ Karyera Mərkəzinin tələbələrin peşəkar inkişafı istiqamətində gördüyü işlərin əhəmiyyətini vurğulayıb və layihəni yüksək qiymətləndirib. Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin rektor əvəzi Vazeh Əskərov yumşaq bacarıqların müasir dünyada olduqca zəruri olduğunu diqqətə çatdırıb. Strasburq Universitetinin vitse-prezidenti, UFAZ-ın koordinatoru Jan Mark Planeks də öz növbəsində işgüzar kommunikasiyada komanda ilə işləmək, problem həll etmə kimi yumşaq bacarıqların tələbələrə qazandırılmasını hədəfləyən layihəni olduqca uğurlu bir təşəbbüs kimi qiymətləndirib.
Ardınca, PAŞA Bankın İdarə Heyətinin üzvü, Baş əməliyyat inzibatçısı Cəlal Orucov, EY Azərbaycan şirkətinin İnsan Resursları Departamentinin Rəhbəri Samirə Şabanova və HR İnstitutunun təsisçisi və direktoru Emil Hüseynovun çıxışlarına yer verilib.
Sonda təlimləri uğurla başa vuran 33 nəfər iştirakçı, həmçinin təlimçilər sertifikatla mükafatlandırılıb və xatirə şəkli çəkdirilib.
Qeyd edək ki, “Mühəndislikdə yumşaq bacarıqlar” adlı ödənişsiz təlimlər gələcək mühəndislərin peşəkarlığını artırmaq məqsədi daşıyır. Layihə mühəndislik sahəsində təhsil alan 3-cü və 4-cü kurs tələbələri üçün nəzərdə tutulub. Məqsəd onları peşəkar həyata, təcrübə proqramlarına, həmçinin müsahibələrə hazırlamaqdır. 4 həftə davam edən və ingilis dilində keçirilən təlimlərdə iştirak üçün müxtəlif universitetlərdən cəmi 136 müraciət daxil olub və onların içərisindən 40 nəfər ən yaxşı tələbə iştirak üçün haqq qazanıb. Proqram boyu 9 nəfər təlimçi “Biznesin əsasları”, “Yumşaq bacarıqlar” və “Maliyyə savadlılığı” blokları üzrə seminarlar keçiblər.

The closing ceremony of the "Soft Skills in Engineering" project has been held
Organized by the UFAZ Career Center, the closing ceremony of the "Soft Skills in Engineering" project took place. During the event, Latifa Nasibova, the acting executive director of UFAZ, emphasized the importance of the UFAZ Career Center's efforts in the professional development of students and highly praised the project. Vazeh Askerov, the acting rector of the Azerbaijan State Oil and Industry University, highlighted the critical necessity of soft skills in the modern world. Jean-Marc Planeix, the Vice President of the University of Strasbourg and coordinator of UFAZ, also valued the initiative aimed at imparting soft skills such as teamwork and problem-solving in business communications as a very successful endeavor.
Subsequently, presentations were given by Jalal Orujov, a member of the Executive Board and Chief Operations Officer of PASHA Bank, Samira Shabanova, Head of the Human Resources Department at EY Azerbaijan, and Emil Huseynov, founder and director of the HR Institute.
At the end of the event, 33 participants who successfully completed the training, as well as the trainers, were awarded certificates and a commemorative photo was taken.
It should be noted that the "Soft Skills in Engineering" project, which offers free trainings, aims to enhance the professionalism of future engineers. The project is designed for the third and fourth-year students studying in the engineering field. The goal is to prepare them for professional life, internship programs, and interviews. The 4-week training, conducted in English, received a total of 136 applications from various universities, from which 40 of the best students were selected to participate. Throughout the program, 9 trainers conducted seminars on "Business Fundamentals," "Soft Skills," and "Financial Literacy."