UFAZ-ın 2025/2026-ci tədris ili üçün magistratura proqramlarına qeydiyyatın birinci mərhələsi tezliklə başlayacaq
UFAZ-ın 2024/2025-ci tədris ili üçün magistratura proqramlarına qeydiyyatın birinci mərhələsi tezliklə başlayacaq. UFAZ aşağıdakı ixtisaslar üzrə tam təqaüdlər təklif edir:
UFAZ Magistratura pilləsində aşağıdakı ixtisaslar üzrə tam dövlət sifarişli təhsil təklif edir :
Verilənlər Elmi və Süni İntellekt
Fiziki Kimya/Kimya Mühəndisliyi
Yer Elmləri
Növbəti tədris ilindən etibarən nəzərdə tutulan əsas yenilik odur ki, magistratura dərslərinin artıq yeni saatda - saat 17:00-da başlaması nəzərdə tutulur. UFAZ məzunları ADNSU və Strasburq universitetinin diplomlarını əldə edir. Bütün magistratura tələbələri istehsalat təcrübələrini Fransanın müxtəlif elmi laboratoriyalarında keçmək imkanına malikdirlər.
Qeydiyyat üçün https://admission.ufaz.az portalına daxil ola bilərsiniz.
Onlayn qeydiyyat 1 noyabr, 2024-cü il tarixindən 31 yanvar, 2025-ci ilə qədər davam edəcək. Birinci mərhələnin nəticələrinin 25 fevral, 2025-ci ildə elan olunması nəzərdə tutulur.

The first round of registration for UFAZ Master's Degree Programs for the 2025/2026 academic year will begin soon
The first round of registration for UFAZ Master's Degree Programs for the 2025/2026 academic year will begin soon. UFAZ offers full scholarships in the following specialized fields:
MSc in Data Science and Artificial Intelligence
MSc in Physical Chemistry / Chemical Engineering
MSc in Geosciences
The main change planned for the next academic year is that master's classes are now scheduled to start at a new time—5:00 PM. Graduates will receive two national diplomas: one from the Azerbaijan State University of Oil and Industry and another from the University of Strasbourg. Additionally, all students will have the opportunity to complete a 5-6 month internship in various laboratories across France.