UFAZ-da 2024-cü ilin yaz semesterinin dərslərinə start verilib
UFAZ-da 2024-cü ilin yaz semesterinin dərslərinə start verilib. Qeyd edək ki, UFAZ-da davamlı qiymətləndirmə sistemi tətbiq olunur. UFAZ-da tətbiq olunan yeni qaydalara əsasən, artıq yekun semestr imtahanları ləğv edilib və qiymətləndirməni həyata keçirmək üçün nəzərdə tutulan 3 müxtəlif tapşırıq və ya aralıq imtahanı semestrin qədər yekunlaşdırılır. Nəticədə, tələbələr bütün fənləri semestr boyunca öyrənir və daim hazırlıqlı olurlar. Bu barədə qərar UFAZ-ın Elmi Komitəsinin tövsiyəsi ilə Rəhbər Komitənin iclasında qəbul olunub.
Onu da xatırladaq ki, UFAZ-da akademik təqvimə əsasən tədris ilinin başlama və bitmə tarixləri hər il fərqli ola bilər. 2023-2024-cü tədris ilinin payız semestri sentyabr ayının 11-dən 29 dekabra qədər davam etmişdir. Yaz semestri isə 29 yanvar tarixindən may ayının 27-nə qədər davam edəcəkdir.

The spring semester has started at UFAZ
The spring semester has started at UFAZ. It should be noted that a continuous assessment system is implemented at UFAZ. According to the new regulations applied at UFAZ, final semester exams have been abolished, and three different assignments or interim exams are finalized by the end of the semester for assessment. As a result, students study all subjects throughout the semester and stay consistently prepared. This decision was approved during the meeting of the Executive Committee based on the recommendation of the Scientific Committee at UFAZ.
It is also worth remembering that the start and end dates of the academic year at UFAZ may vary each year according to the academic calendar. The fall semester of the 2023-2024 academic year lasted from September 11 to December 29. The spring semester will continue from January 29 to May 27.