UFAZ-ın üç tələbəsi “Holberton School”un “GenAI” proqramı üzrə 100% təqaüd qazanıb
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) üç tələbəsi “Holberton School Azerbaijan” tərəfindən elan olunmuş "Generativ süni intellekt" (GenAI) kursu üzrə tam təqaüd proqramının qalibi olub. Yüksək rəqabət mühitində seçilərək 100 faizlik təqaüd qazanan Emiliya Əbdülhəlimova, Pərvin Salahov və Dəniz Mustafayeva universitetin “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alırlar.
Silikon Vadisi modelinə əsaslanan və İKT sahəsində beynəlxalq təhsil şəbəkəsi kimi tanınan “Holberton School”, bu proqram vasitəsilə tələbələrə ənənəvi mühazirələrdən fərqli olaraq, innovativ metodologiyalar təklif edir. Tədris prosesi tətbiq edərək öyrənmə və qarşılıqlı öyrənmə prinsipləri üzərində qurulub. Bu isə tələbələrə nəzəriyyədən daha çox praktik layihələr üzərində işləmək imkanı verir.
Üç ay davam edəcək proqram çərçivəsində UFAZ tələbələri mürəkkəb prompt mühəndisliyinin sirlərini mənimsəyəcək, şəxsi süni intellekt alətlərini hazırlayacaq və mətndən müxtəlif multimedia formatlarının, o cümlədən 3D obyektlərin yaradılması istiqamətində peşəkar vərdişlər qazanacaqlar.
UFAZ tələbələrini bu mühüm uğur münasibətilə təbrik edir, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq.

Three students from the French-Azerbaijani University (UFAZ) have emerged as winners of the full scholarship program for the GenAI course, announced by Holberton School Azerbaijan. Emiliya Abdulhalimova, Parvin Salahov, and Deniz Mustafayeva, who were selected following a highly competitive process for the 100 percent scholarship, are all students in the UFAZ’s Computer Science program.
Based on the Silicon Valley model and recognized as an international educational network in ICT, Holberton School offers students innovative methodologies that differ from traditional lectures. The educational process is built on “learning by doing” and “peer-to-peer” learning principles, enabling students to focus on practical projects rather than just theory.
During the three-month program, UFAZ students will master the complexities of prompt engineering, develop personal AI tools, and acquire professional skills in creating various multimedia formats from text, including 3D objects.
UFAZ congratulates its students on this significant achievement and wishes them success in their future endeavors.