UFAZ-ın məzunu Böyük Britaniyanın “INEOS Energy” şirkətində peşəkar biliklərini artırıb
Azərbaycan-Fransız Universitetinin “Neft və qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə məzunu Pərvin Hacıyeva baş ofisi Londonda yerləşən, Böyük Britaniyanın beynəlxalq enerji şirkəti “INEOS Energy”də təcrübə müddətini başa vurub.
Pərvin Hacıyeva 3 ay davam edən proqramın sonunda“Böyük Peqasus ərazisində regional təzyiq və maye analizi” mövzusunda hazırladığı layihəni təqdim edib. O, mürəkkəb yeraltı məlumatları komandaların analiz və qərar qəbuletmə proseslərində istifadə edə biləcəyi aydın, interaktiv vizuallara çevirmək üzərində çalışıb. Məqsəd isə məlumatların paylaşılma prosesini daha səmərəli etmək olub.
Təcrübəsi zamanı Pərvin proqramlaşdırma və tədqiqat bacarıqlarını inkişaf etdirib, problem həll etmə və əməkdaşlıq vərdişlərini gücləndirib, eyni zamanda qeyri-müəyyənlik şəraitində işləmək bacarığına yiyələnib.
Neft və qaz hasilatı, emalı və paylanması sahələrində ixtisaslaşan “INEOS Energy” innovativ texnologiyaların tətbiqi və davamlı enerji həllərinin inkişafına böyük önəm verir. Şirkət həmçinin təcrübəçilərə və gənc mütəxəssislərə praktiki bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək üçün imkanlar təqdim edir.
Əminik ki, Pərvin Hacıyeva təcrübə müddətində bu imkanlardan kifayət qədər yararlanaraq gələcək karyera hədəfləri üzrə daha aydın təsəvvür qazanıb. O, gələcəkdə data, lay mühəndisliyi və maşın öyrənməsini bir araya gətirərək işləməyi, komandaların daha səmərəli irəliləməsinə kömək edən alətlər yaratmağı planlaşdırır.

Parvin Hajiyeva, a graduate of the French-Azerbaijani University (UFAZ) in Oil and Gas Engineering, has successfully completed her internship at INEOS Energy, an international energy company headquartered in London, United Kingdom.
At the end of her three-month program, Parvin presented her project on “Regional Pressure and Fluid Analysis in the Greater Pegasus Area.” She worked on transforming complex subsurface data into clear, interactive visuals that assist teams in analysis and decision-making. The goal was to make the process of sharing information more efficient.
During her internship, Parvin enhanced her programming and research skills, strengthened her problem-solving and collaboration abilities, and developed the capability to work effectively under uncertain conditions.
Specializing in oil and gas production, processing, and distribution, INEOS Energy emphasizes the application of innovative technologies and the development of sustainable energy solutions. The company also provides interns and young professionals with opportunities to gain practical knowledge and hands-on experience.
We are confident that Parvin Hajiyeva fully utilized these opportunities during her internship and gained a clearer vision for her future career. She plans to work at the intersection of data, reservoir engineering, and machine learning, developing tools that help teams operate more efficiently.