UFAZ-ın məzunu 2025-ci il Gənclər üçün Prezident Mükafatına layiq görüldü
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev elm, təhsil, mədəniyyət və innovasiya sahələrindəki xüsusi töhfələrə görə verilən 2025-ci il üzrə Gənclər Günü üçün Prezident Mükafatına dair sərəncam imzalayıb. Mükafatçılar arasındakı bəzi tələbələr nailiyyətlərinə görə təqdir ediliblər.
Mükafat qazananlardan biri 2023-cü ildə UFAZ-ın Neft mühəndisliyi ixtisasından məzun olan Ömər Nuruzadədir. Hazırda Mayami Universitetində magistratura təhsili alan Ömər akademik uğurlarına və öz sahəsinə töhfə verməyə davam edir.

UFAZ Alumni Recognized with 2025 President’s Awards for Youth
Azerbaijan’s President, Ilham Aliyev, has signed a decree to award the 2025 President’s Awards for Youth, recognizing outstanding contributions in various fields such as science, education, culture, and innovation. Among the honorees, several students have been acknowledged for their achievements.
One of the awardees is Omar Nuruzade, a UFAZ Petroleum Engineering graduate from the Class of 2023. Currently pursuing his Master's at Miami University, Omar continues to excel in his academic journey and contribute to his field.