UFAZ-ın məzunu Bəylər Zərbəliyev “Cotutelle” proqramı çərçivəsində fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə yiyələnib
667138941_1613638766963322_2712703032684583872_n baylar 2
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) məzunu Bəylər Zərbəliyev Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) və Strasburq Universiteti (Unistra) arasındakı “Cotutelle” proqramı çərçivəsində doktorantura təhsilini uğurla başa vuraraq kimya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülüb.
Bəylər Zərbəliyev Strasburq Universitetində (Unistra) Dr. Benoa Lui, Dr. Qaetan Lütsveyler və Dr. Nərminə Quliyevanın rəhbərliyi altında “Xroniki yaraların müalicəsi üçün seolit/biopolimer kompozitləri əsasında çoxfunksiyalı hidrogellərin təkmilləşdirilməsi” mövzusunda dissertasiyasını müdafiə edib.
Doktorantura təhsili müddətində gənc alimin beynəlxalq səviyyəli jurnallarda 2 elmi məqaləsi dərc olunub. Beynəlxalq konfranslarda təqdim etdiyi elmi işlərinə görə o, “Ən yaxşı poster” və “Ən yaxşı şifahi təqdimat” mükafatlarına layiq görülüb.
Dr. Bəylər Zərbəliyevi bu böyük nailiyyəti münasibətilə təbrik edir, ona elmi və peşəkar fəaliyyətində yeni müvəffəqiyyətlər arzulayırıq!

2 days, 12 hours ago
Baylar Zarbaliyev, an alumnus of the French-Azerbaijani University (UFAZ), has successfully completed his doctoral studies under the Cotutelle program between the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) and the University of Strasbourg (Unistra), earning a PhD degree in Chemistry.
Beylar Zarbaliyev defended his dissertation on “Development of multifunctional hydrogels based on zeolite/biopolymer composites for the treatment of chronic wounds” at the University of Strasbourg (Unistra) under the supervision of Dr. Benoît Louis, Dr. Gaëtan Lutzweiler, and Dr. Narmina Guliyeva.
During his doctoral studies, the young scientist published 2 research articles in international peer-reviewed journals. For his scientific work presented at international conferences, he was awarded the “Best Poster” and “Best Oral Presentation” prizes.
We congratulate Dr. Baylar Zarbaliyev on this great achievement and wish him continued success in his scientific and professional career!