UFAZ-ın Məzunu “Baku ID 2025”də Müasir Təhsil Platforması “Dapti”ni Təqdim Etdi
Azərbaycan-Fransız Universitetinin məzunu İlkin Kərimli 19-20 iyun tarixlərində keçirilən “Baku ID” İnnovasiya Festivalında həmtəsisçisi olduğu, abituriyentlər üçün hazırlanan müasir təhsil platforması olan “Dapti”ni təqdim etdi. İlkin Kərimli və komandası platformanın Gəncə, Lənkəran, Lerik və Şamaxı kimi regionlardan olan ən uğurlu tələbələrini tədbirə dəvət edərək onları ideya və innovasiyalarla dolu mühitlə tanış etdilər.
Hazırda 2 500-dən çox tələbə “Dapti” platformasından istifadə edir. 4 özəl təhsil müəssisəsində isə bu sistem gündəlik tədris prosesinin bir hissəsinə çevrilib. Layihə əsasən süni intellekt texnologiyalarına əsaslanır və fərdi öyrənməni təşviq edir. Platforma şagirdlərin bilik səviyyəsinə uyğun adaptiv materiallar təqdim edir və onların inkişafını real vaxtda izləməyə imkan yaradır. “Dapti” regionlardan olan istedadlı şagirdlərin təhsil imkanlarına çıxışını artırmaq üçün müxtəlif təşəbbüslərlə çıxış edir. Platforma həm tədris, həm də qiymətləndirmə proseslərini asanlaşdırmaqla müəllimlərə dəstək göstərir.
“Baku ID” tədbiri çərçivəsində “Dapti” 100-dən çox valideyn və yeni tələbə ilə tanış oldu. Eyni zamanda beynəlxalq fondlarla ilkin danışıqlar aparıldı və qarşıdakı mərhələlər üçün möhkəm zəmin formalaşdırıldı.

Ilkin Karimli, a graduate of the French-Azerbaijani University (UFAZ), presented Dapti, a modern educational platform designed for university applicants, at the Baku ID Innovation Festival held on June 19-20. As the co-founder of Dapti, Karimli and his team invited the most successful students from regions such as Ganja, Lankaran, Lerik, and Shamakhi to experience an environment full of ideas and innovation.
Currently, more than 2,500 students are using the Dapti platform. It is already integrated into the daily teaching process of four private schools. The project is based on artificial intelligence technologies and promotes individual learning. The platform offers adaptive materials based on students' knowledge levels and allows real-time monitoring of their progress. Dapti also carries out various initiatives to increase access to educational opportunities for talented students from the regions. The platform supports teachers as well by simplifying both the teaching and assessment processes.
As part of the Baku ID event, Dapti connected with over 100 new parents and students. At the same time, initial discussions were held with international funds, laying a strong foundation for the next phase of the project.