UFAZ-ın məzunu “Social Hackathon Umbria 2025”də birinci yeri tutub
3-6 iyul tarixlərində İtaliyanın Spello şəhərində BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri çərçivəsində əhəmiyyətli rəqəmsal layihələri bir araya gətirən “Social Hackathon Umbria 2025” tədbiri keçirilib. Azərbaycan-Fransız Universitetinin “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə 2025-ci il məzunu Əziz Zeynallı tədbirdə iştirak edərək layihəsini təqdim edib.
Əziz Zeynallı, Sahib Rzayev, Lyne Reath və Ahmet Saim Yılmazın birgə hazırladığı “Primob” layihəsinin məqsədi miqrantların Avropa əmək bazarına daha yaxşı inteqrasiya olunmasına dəstək vermək və eyni zamanda Avropanın hələ kəşf edilməmiş insan potensialından faydalanmasına şərait yaratmaq olub.
Avropa və digər regionlardan 200-dən artıq müraciətin daxil olduğu və cəmi 12 komandanın finala yüksəldiyi yarışda Əziz Zeynallının komandası öz layihəsi ilə xüsusi diqqət cəlb edib. Tədbirin sonunda “Primob” layihəsi 1-ci yeri qazanaraq “Müxtəlifliyə görə Ən Yaxşı Rəqəmsal İnnovator” tituluna layiq görülüb.
Bu əlamətdar nailiyyət münasibətilə Əzizi ürəkdən təbrik edir, ona yeni uğurlar və gələcək layihələrində böyük zəfərlər arzulayırıq!

From July 3 to 6, the “Social Hackathon Umbria 2025” event was held in the town of Spello, Italy, bringing together impactful digital projects within the framework of the United Nations Sustainable Development Goals (SDGs). A 2025 graduate of the French-Azerbaijani University (UFAZ), majoring in Computer Science, Aziz Zeynalli, participated in the event and presented his project.
The project titled “Primob”, jointly developed by Aziz Zeynalli, Sahib Rzayev, Lyne Reath, and Ahmet Saim Yılmaz, aimed to support migrants in better integrating into the European job market, while also enabling Europe to benefit from hidden human potential.
Among over 200 applications from Europe and other regions, only 12 teams advanced to the finals, and Aziz Zeynalli’s team stood out with their project. At the end of the event, the “Primob” project won 1st place and was awarded the title of “Best Digital Innovator for Diversity.”
We wholeheartedly congratulate Aziz on this remarkable achievement and wish him continued success and even greater victories in his future endeavors!