UFAZ-ın Şahmat klubu Yeni İlə həsr olunmuş universitetlərarası şahmat turniri təşkil edib
Dekabrın 21-də Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) Şahmat klubu Yeni İl mövzulu universitetlərarası şahmat turniri təşkil edərək müxtəlif ali təhsil müəssisələrindən olan tələbələri dostluq və rəqabət ruhunda bir araya gətirib.
Turnirdə UFAZ, ADNSU, UNEC, Gəncə Dövlət Aqrar Universiteti və Azərbaycan Tibb Universitetinin təmsilçiləri daxil olmaqla ümumilikdə 80 iştirakçı yer alıb. Əlavə olaraq Praqa Universitetindən azərbaycanəsilli bir iştirakçı da turnirə qoşulub. İştirakçılar arasında 5 nəfər qadın şahmatçı olub.
9 tur üzrə təşkil olunan yarış canlı və dinamik mühitdə baş tutub. İştirakçılar yalnız gərgin şahmat qarşılaşmalarında mübarizə aparmaqla kifayətlənməyib, eyni zamanda müxtəlif universitetlərdən olan tələbələrlə ünsiyyət qurmaq imkanı da əldə ediblər.
Turnirin yekununda Elçin Ağayev birinci yerə layiq görülüb. Şamil Məmmədov ikinci, Tural Məmmədzadə isə üçüncü yeri tutub.
Qaliblər nailiyyətlərinə görə sertifikat, medal və UFAZ brendli hədiyyələrlə təltif olunublar. 4-cü və 5-ci yerləri tutan iştirakçılara da kiçik hədiyyələr təqdim edilib.

606023061_1530711925256007_3684654125206444144_n saxmat cocuiklar 1
The tournament gathered 80 participants representing UFAZ, ASOIU, UNEC, Ganja State Agrarian University, and the Azerbaijan Medical University (foreign students). In addition, one Azerbaijani participant joined the competition from the University of Prague, adding an international dimension to the event. Among all participants, five players were female.
The nine-round tournament was held in a vibrant and dynamic setting. Alongside challenging chess matches, participants also had the chance to interact and connect with students representing various universities.
At the end of the tournament, Elchin Agayev claimed first place, followed by Shamil Mammadov in second place and Tural Mammadzade in third place.
The winners were awarded certificates, medals, and UFAZ-branded gifts in recognition of their achievements. In addition, the players who placed 4th and 5th also received small prizes.