UFAZ-ın Şahmat klubu universitetlərarası “Zəfər” turnirində iştirak edib
Oktyabrın 26-da Şahmat klubu Azərbaycan-Fransız Universitetini (UFAZ) “Zəfər” şahmat turnirində təmsil edib. Bu turnir Azərbaycandakı 14 universitetin istedadlı tələbələrini bir araya gətirərək gənc şahmat həvəskarlarına öz bacarıqlarını və idman ruhunu nümayiş etdirmək imkanı yaradıb. Yarış AHİİTA və “Gənclik” İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib.
10 tələbədən – 5 qız və 5 oğlandan ibarət olan UFAZ nümayəndə heyəti iki ayrı liqada mübarizə aparıblar. Qızlardan ibarət komanda uğurla çıxış edərək 5-ci yeri tutub, oğlanların komandası isə güclü rəqiblər arasında 10-cu yeri qazanıb.
Qızlar komandasında Kamilə Rəhimova, Darya Ostroumova, Aydan Məşədibəyova, Röya Rüstəmova və Ayənur Səmədli yer alıb. Oğlanlar komandası isə Həmzə Nuruzadə, Rüstəm Kərimli, Yaqub İsmayıllı, Səid Zeynalov və Fərhad Rəhimzadə kimi bacarıqlı tələbələrdən ibarət olub. Hər iki komanda turnir boyunca yüksək komanda ruhu və əzmkarlıq nümayiş etdirib. Turnirin ən diqqətçəkən məqamlarından biri Səid Zeynalovun oğlanlar liqasında 7 raundun hər birini qalibiyyətlə başa vurması olub.
“Zəfər” şahmat turniri təkcə rəqabət mühiti deyil, həm də dostluq və bu intellektual idman növünə göstərilən böyük maraqla yadda qalıb. UFAZ-ı təmsil edən tələbələri təbrik edir, daha böyük nailliyyətlər əldə etmələrini arzulayırıq!

UFAZ Chess Club Participated in the “Zafar” Inter-University Tournament
On October 26, the Chess Club represented the French-Azerbaijani University (UFAZ) at the “Zafar” chess tournament. The event brought together talented students from 14 universities across Azerbaijan, offering young chess enthusiasts an excellent opportunity to demonstrate their skills and competitive spirit. The tournament was jointly organized by AHIITA and the “Ganjlik” Public Association.
The UFAZ delegation consisted of 10 students – 5 girls and 5 boys, who competed in two separate leagues. The girls’ team performed successfully, securing an impressive 5th place, while the boys’ team achieved a respectable 10th place among strong competitors.
The girls’ team was represented by Kamila Rahimova, Darya Ostroumova, Aydan Mashadibayova, Roya Rustamova, and Ayenur Samedli. The boys’ team included Hamza Nuruzade, Rustam Karimli, Yaqub Ismayilli, Said Zeynalov, and Farhad Rahimzade – all of whom showed great teamwork and determination throughout the tournament. One of the most remarkable highlights of the event was Said Zeynalov’s outstanding performance, as he won all seven rounds in the boys’ league.
The “Zafar” chess tournament was not only a competition but also a celebration of friendship, concentration, and passion for this intellectual sport. We warmly congratulate the UFAZ students for representing our university and wish them continued success in their future achievements!