615454207_1541774017483131_2017232987931038194_n j1
VISTAR Mükəmməllik Mərkəzində İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) təşəbbüsü ilə, “Israel Aerospace Industries” (IAI), “Azercosmos” və Holon Texnologiya İnstitutunun tərəfdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən İnsan Kapitalının İnkişafı təlim proqramının birinci mərhələsi Məzuniyyət Günü və yekun layihə təqdimatları ilə başa çatıb.
7 həftə davam edən intensiv proqram çərçivəsində 32 iştirakçıdan ibarət 7 komanda formalaşdırılıb. Komandalar şəhərsalma, fövqəladə hallar, neft-qaz, ətraf mühitin mühafizəsi, kənd təsərrüfatı və xilasetmə əməliyyatları sahələrində innovativ və texnologiyaya əsaslanan həllər hazırlayıblar. Proqram müddətində iştirakçılar altı təcrübəli təlimçidən dərslər alıb, müxtəlif layihə əsaslı fəaliyyət, təqdimat və tapşırıqlarda iştirak ediblər.
Yekun mərhələdə münsiflər heyətinin qərarına əsasən, Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) “Geologiya və geofizika mühəndisliyi” ixtisası üzrə məzunu Jalə Mustafayevanın da yer aldığı “Pipeye” komandası proqramın qalibi elan edilib. Proqram müddətində Jalə Mustafayeva iki layihə təqdimatı müsabiqəsi – “Rolex” nümunə işi əsasında keçirilən təqdimat yarışında və “Pipeye” layihəsinə qalibiyyət qazandıran, münsiflər heyəti qarşısında baş tutan yekun mərhələdə fərqlənməyi bacarıb. Layihə güclü problem müəyyənləşdirməsi, innovativ yanaşması və praktik tətbiq imkanları ilə xüsusi diqqət çəkib.
Texniki biliklərin təkmilləşdirilməsi ilə yanaşı, proqram güclü şəbəkələşmə və əməkdaşlıq mühitini təmin edib. Proqramın sonunda bütün iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.
Jalə Mustafayeva və “Pipeye” komandasını bu uğur münasibətilə təbrik edir, nailiyyətlərinin davamlı olmasını diləyirik!

615454207_1541774017483131_2017232987931038194_n j1
The first cohort of the Human Capital Development training program, implemented at the VISTAR Center of Excellence through the initiative of the Innovation and Digital Development Agency (IDDA) and in partnership with Israel Aerospace Industries (IAI), Azercosmos, and the Holon Institute of Technology, has concluded with the Graduation Day and final project presentations.
Within the framework of the 7-week intensive program, seven teams consisting of 32 participants were formed. The teams developed innovative, technology-driven solutions in the fields of urban planning, emergency response, oil and gas, environmental protection, agriculture, and rescue operations. Throughout the program, participants received training from six experienced instructors and took part in various project-based activities, presentations, and practical assignments.
At the final stage, based on the decision of the jury, the Pipeye team, which included Jala Mustafayeva, a graduate of the Geosciences and Geophysical Engineering program at the French-Azerbaijani University (UFAZ), was announced as the winner of the program. During the program, Jala Mustafayeva distinguished herself by winning two pitching challenges: one based on a Rolex case study, and the final presentation stage held before a jury panel, which secured victory for the Pipeye project. The project attracted special attention for its strong problem definition, innovative approach, and practical application potential.
In addition to enhancing technical knowledge, the program also provided a strong environment for networking and collaboration. At the end of the program, all participants were awarded certificates.
We congratulate Jala Mustafayeva and the Pipeye team on this achievement and wish them continued success in their future endeavors.