UFAZ-ın məzunlarına Strasburq Universitetinin diplomları təqdim olundu
Oktyabrın 16-da Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) builki məzunları üçün Fransanın Strasburq Universitetinin diplomlarının təqdimetmə mərasimi keçirildi. Tədbir “Kimya mühəndisliyi”, “Kompüter elmləri” və “Geologiya və geofizika mühəndisliyi” üzrə bakalavr, eləcə də “Data elmi və süni intelekt”, “Fiziki kimya/Kimya mühəndisliyi” və “Yer elmləri” üzrə magistratura ixtisaslarından məzun olan tələbələri bir araya gətirdi.
Tədbir UFAZ-ın icraçı direktoru Vazeh Əsgərov və baş katib Martin Godonun açılış nitqi ilə başladı. Daha sonra məzunlardan biri, “Yer elmləri” magistr ixtisası üzrə təhsilini başa vuran Əli Quliyev çıxış edərək öz təcrübəsini və UFAZ-da əldə etdiyi biliklərin gələcək karyerasında necə rol oynayacağı barədə nitq söylədi. Daha sonra ixtisaslar üzrə bütün məzunlar səhnəyə dəvət edilərək diplomlarını aldılar.
Tədbirin növbəti mərhələsində Tədris departamentinin müdiri Səmra Şiriyeva birinci kurs tələbələrinə Strasburq Universitetinin tələbə biletlərini təqdim etdi.
Bu tədbir, UFAZ və Strasburq Universiteti arasında güclü akademik əməkdaşlığın, tələbələrin beynəlxalq səviyyədə tanınan diplomlar əldə etməsinin və universitetin gələcək liderlər yetişdirmə missiyasının uğurla davam etdiyini nümayiş etdirdi.

UFAZ Graduates Received Their Diplomas from the University of Strasbourg
On October 16, a ceremony was held to present diplomas from the University of Strasbourg, France, to this year's graduates of the French-Azerbaijani University (UFAZ). The event brought together graduates from the Bachelor’s programs in Chemical Engineering, Computer Science, and Geosciences and Geophysical Engineering, as well as the Master’s programs in Data Science and Artificial Intelligence, Physical Chemistry/Chemical Engineering, and Geosciences.
The ceremony began with opening remarks by UFAZ Executive Director Vazeh Asgarov and Secretary General Martin Godon. Following this, one of the graduates, Ali Guliyev, who completed his Master’s in Geosciences, delivered a speech sharing his experience and highlighting how the knowledge gained at UFAZ will contribute to his future career. Afterward, all graduates from the various programs were invited on stage to receive their diplomas.
In the next part of the event, Samra Shiriyeva, Head of the Education Department, presented the student cards of the University of Strasbourg to first-year (L0) students.
The ceremony showcased the strong academic collaboration between UFAZ and the University of Strasbourg, highlighting the international recognition of UFAZ diplomas and the university’s ongoing mission to nurture future leaders.