UFAZ Kapital Bankla birgə Kompüter Elmləri Tələbələri Üçün Sessiya Keçirdi
2025-ci il fevralın 26-da Fransız-Azərbaycan Universiteti (UFAZ) Kapital Bank-ın nümayəndələri ilə birlikdə kompüter elmləri tələbələri üçün maarifləndirici sessiya təşkil etdi. Bu tədbir, data elmləri və data mühəndisliyi kimi dinamik sahələrə fokuslanaraq, sənaye trendlərini, praktik tətbiqləri və uğurlu karyera üçün vacib bacarıqları əhatə etdi.
Tələbələr, Kapital Bank-da müxtəlif iş və staj imkanlarını, o cümlədən innovativ DataCamp təşəbbüslərini və BirCode staj proqramı ilə tanış oldular; bu da gələcək data mütəxəssislər üçün praktiki təcrübə və peşəkar inkişaf imkanı təqdim edir.
Kapital Bank-dan dəyərli bilik və fikirlərini paylaşan ekspertlərə dərin minnətdarlığımızı bildiririk: Fəridə Sultanova, Həsən Nağıyev, Valeh Əsədov, Rəvan Lətifli, Elgün Qasımzadə, Mətanət Əsgərova, Aylin Zəkəryazadə, Tural Əzimli, Nigar Guliyeva, Gismət Səlimov və Murad Malikli.
Bu əməkdaşlıq, UFAZ-ın təhsil və sənaye arasında körpü qurmağa olan öhdəliyini bir daha vurğulayaraq, tələbələrimizi müasir rəqabətli əmək bazarında müvəffəqiyyət qazanmaq üçün lazım olan bacarıq və təcrübələrlə təmin edir.

UFAZ Hosted Collaborative Session with Kapital Bank for Computer Science Students
On February 26, 2025, the French-Azerbaijani University (UFAZ) welcomed representatives from Kapital Bank for an insightful session with our Computer Science students. The event focused on the dynamic fields of data science and data engineering, highlighting industry trends, practical applications, and essential skills for a successful career.
Students had the opportunity to explore various job and internship openings at Kapital Bank, including the innovative DataCamp initiatives and the BirCode internship program, which are designed to offer hands-on experience and foster professional development for aspiring data professionals.
We extend our heartfelt thanks to the following experts from Kapital Bank for sharing their valuable knowledge and insights: Farida Sultanova, Hasan Naghiyev, Valeh Asadov, Ravan Latifli, Elgun Qasimzade, Matanat Asgarova, Aylin Zakaryazada, Tural Ezimli, Nigar Guliyeva, Gismat Salimov, and Murad Malikli.
This collaboration underscores UFAZ’s commitment to bridging education and industry, equipping our students with the skills and experiences needed to thrive in today’s competitive job market.