10 ay, 1 həftə əvvəl
Aprelin 18-də Azərbaycan-Fransız Universitetinin rəhbərliyi ilə “Worley” şirkətinin rəsmiləri arasında görüş baş tutdu. İclasda qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər, tərəfdaşlıq imkanları və yeni layihələr üzrə əməkdaşlıq perspektivlərinə baxıldı.
Daha sonra mühəndislik, layihə menecmenti və məsləhət xidmətləri sahəsində qlobal lider olan “Worley” şirkətinin UFAZ və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) tələbələri üçün təşkil edilən Layihə İdarəetməsi və İcrası mövzusunda seminarı baş tutdu.
Bu sessiya “Worley”nin Nüvə Xidmətləri üzrə İcraçı Direktoru və Şərqi Avropa və Mərkəzi Asiya üzrə Baş Vitse-prezidenti John Armstrong tərəfindən idarə olundu. O, layihə idarəetməsi və icrası üzrə əsas prinsiplər barədə çıxış edərək təqdimat keçirdi. “Worley”nin regional rəhbərlik komandasının yüksək səviyyəli nümayəndələri də sessiyada iştirak etdilər:
-Aytən Babayeva, Lokasiya Direktoru
-Chris McWilliams, Vitse-prezident
-Zəhra Miratayeva, Biznesin İnkişafı Meneceri
-Xanım Əliyeva, Böyük İnsan Resursları Məsləhətçisi
-Aynur Salimova, Böyük İnsan Resursları Məsləhətçisi
“Worley” 45-dən çox ölkədə enerji, kimya və resurslar üzrə məsləhət, mühəndislik, satınalma və tikinti xidmətləri təqdim edir. Şirkət müştərilərinə enerji keçidlərini sürətləndirmək üçün dayanıqlılıq yönümlü həllər və aşağı karbonlu texnologiyalar təklif edir. Eyni zamanda ənənəvi infrastruktur və kimya istehsalı sistemlərini optimallaşdırmağa davam edir. Daha davamlı bir dünya yaratmaq missiyası ilə beynəlxalq layihələrdə ön sırada yer alan Worley tərəfdaşlarına müasir sənaye mənzərəsinin mürəkkəbliyində yol göstərir.
Sessiyanın tələbələrə qazandırdığı imkanlar:
-Qlobal sənaye liderləri ilə birbaşa əlaqə qurmaq;
-Beynəlxalq enerji və infrastruktur layihələrindən real nümunələri öyrənmək;
-Dayanıqlılıq və yeniliklərin layihə icraatına necə daxil edildiyini öyrənmək;
-İştiraka görə sertifikat almaq.
UFAZ və ADNSU tələbələrini qəbul edən tədbir UFAZ-ın akademik sahə ilə sənaye arasında praktiki təcrübələr və qlobal əməkdaşlıqlar vasitəsilə körpü yaratmaq səylərinin bir hissəsi idi.

UFAZ Hosted Exclusive Project Management Seminar in Partnership with Worley
On April 18, a meeting was held between the management of the French-Azerbaijani University (UFAZ) and representatives of Worley. During the meeting, topics of mutual interest, partnership opportunities, and prospects for collaboration on new projects were discussed.
Following the meeting, a seminar on Project Management and Execution was held for students of UFAZ and the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), by Worley - a global leader in engineering, project management, and advisory services.
This unique session was led by John Armstrong, Senior Vice President for Eastern Europe & Central Asia and Executive Director of Worley Nuclear Services, who delivered a speech and gave a presentation on key principles of project management and execution. The session also featured senior representatives from Worley’s regional leadership team:
-Ayten Babayeva, Location Director
-Chris McWilliams, Vice President
-Zahra Miratayeva, Business Development Manager
-Khanym Aliyeva, Senior People Advisor
-Aynur Salimova, Senior People Advisor
Worley delivers consulting, engineering, procurement, and construction services to the energy, chemicals, and resources sectors across more than 45 countries. The company supports clients in accelerating their energy transitions through sustainability-focused solutions and low-carbon technologies while continuing to optimize traditional infrastructure and chemical production systems.
With a mission to deliver a more sustainable world, Worley has remained at the forefront of major international projects, helping partners navigate the complexity of today’s rapidly evolving industrial landscape.
This session offered students a rare opportunity to:
-Engage directly with global industry leaders
-Explore real-world case studies from international energy and infrastructure projects
-Gain insights into how sustainability and innovation are embedded into project execution
-Receive a certificate of participation
The event was open to all students from UFAZ and ASOIU and was part of UFAZ’s ongoing commitment to bridging academia and industry through practical learning experiences and global collaborations.