UFAZ-ın Müəllimi və Doktorantı Elmi Konfransda İştirak Ediblər
Azərbaycan-Fransız Universitetinin müəllimi Rabi Əmhaz iyunun 18-19-da Strasburqda keçirilən “Icam International Research Days 2025” tədbirində iştirak edib.
Elmi tədqiqatlar, əməkdaşlıq və beynəlxalq təcrübə mübadiləsinə şərait yaradan tədbirdə enerji istehsalı və saxlanması, innovativ strukturlar və materiallar, həmçinin rəqəmsal sənaye keçidi və sosial məsuliyyət kimi mövzular müzakirəyə çıxarılıb. Rabi Əmhaz tədbirin “Sənayedə Rəqəmsal Keçid” adlı sessiyasına rəhbərlik edib.
“Icam”, “Hochschule Offenburg”, “ICube” laboratoriyası, Şarl Sadron İnstitutu, Strasburq Universiteti və “France 2030” kimi prestijli əməkdaşlar tərəfindən təşkil edilən tədbirdə UFAZ-ın “Cotutelle” proqramı, “Kompüter elmləri” sahəsi üzrə doktorantı Rauf Fətəli də təqdimatla çıxış edib.

UFAZ Lecturer and PhD Student Participate in International Scientific Conference
Rabih Amhaz, a lecturer at the French-Azerbaijani University (UFAZ), took part in the Icam International Research Days 2025 held in Strasbourg on June 18-19.
The event, which fostered scientific research, collaboration, and international knowledge exchange, focused on topics such as energy production and storage, innovative structures and materials, digital transition of industry, and social responsibility. Rabih Amhaz chaired the session titled “Industrial Digital Transition”.
Organized by prestigious partners such as Icam, Hochschule Offenburg, ICube Laboratory, the Charles Sadron Institute, the University of Strasbourg, and France 2030, the conference also featured a presentation by Rauf Fatali, a UFAZ Cotutelle PhD student in Computer Science.
The event made a significant contribution to international collaboration and the application of innovative technologies.