UFAZ rəhbərliyi ilə Tələbə Şurası arasında görüş keçirilib
Azərbaycan-Fransız Universitetinin İcraçı direktoru, dosent Vazeh Əskərov universitetin yeni tərkibdə formalaşmış Tələbə Şurası ilə görüşüb.
İclasda şura üzvləri özlərini təqdim edərək ixtisasları, iştirak etdikləri tələbə klubları, peşəkar təcrübə topladıqları şirkətlər və fərdi nailiyyətləri barədə məlumat verdilər.
Görüşün növbəti hissəsində tələbələr təkliflərini səsləndirdilər. Müzakirə olunan mövzular arasında təqaüd, istehsalat təcrübəsi, sənaye liderləri ilə əməkdaşlıq, gənc tələbələrin məşğulluq imkanları, karyera sərgilərinə marağın artması, tələbələrin UFAZ-ın daxili strukturlarında təcrübə proqramına cəlb olunması, həmçinin yerli və beynəlxalq müsabiqələrdə iştirakın və tələbə startaplarının dəstəklənməsi məsələləri yer aldı.
Dosent Vazeh Əskərov tələbələrə hansı istiqamətlərdə dəstək göstərilə biləcəyi barədə ətraflı məlumat verdi, onların təkliflərini qeydə aldı və fəaliyyətlərində uğurlar arzuladı.

UFAZ Management Held a Meeting with the Student Council
The Executive Director of the French-Azerbaijani University (UFAZ), Associate Professor Vazeh Asgarov, met with the newly formed Student Council of the university.
During the meeting, council members introduced themselves, shared information about their majors, the student clubs they participate in, the companies where they have gained professional experience, as well as their individual achievements.
In the next part of the meeting, students voiced their proposals. The topics discussed included scholarships, internship opportunities, cooperation with industry leaders, employment prospects for young students, increasing interest in career fairs, engaging students in internship programs within UFAZ, as well as support for participation in local and international competitions and for student startups.
Associate Professor Vazeh Asgarov explained the areas where students could receive support, took note of their suggestions, and wished them success in their future activities.