UFAZ tələbəsi “AzerGold” QSC-nin təqaüdçüləri arasında!
27 fevral tarixində “AzerGold” QSC universitet və peşə məktəbi tələbələri üçün IV Təqaüd Proqramının qaliblərinin mükafatlandırılması və “Dağ-mədən topoqrafiyası” dərsliyinin təqdimat mərasimini keçirdi.
Tədbirdə “AzerGold” İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov, Elm və Təhsil nazirinin müavini Kənan Kərimzadə, Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ceyhun Kərimov, eləcə də universitet rektorları və tələbələr iştirak edirdi.
2021-ci ildən etibarən həyata keçirilən “AzerGold” Təqaüd Proqramı sənaye və dağ-mədən sahələrində ixtisaslaşan istedadlı tələbələri dəstəkləyərək onların təhsil, bacarıq və karyera hazırlığını gücləndirməyi hədəfləyir. İndiyədək 38 universitet və 37 peşə məktəbi tələbəsi bu təqaüdə layiq görülərək “AzerGold”da praktiki təcrübə keçib. Bu il 10 universitet və 2 peşə məktəbi tələbəsi təqaüd qazananlar sırasında yer alıb. Onlardan biri də UFAZ-ın Geoloji və Geofiziki Mühəndislik ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi Zahid Qədirovdur.
Bütün təqaüd qaliblərini təbrik edirik! Bu təşəbbüs dağ-mədən və sənaye sahələrində peşəkar kadrların yetişdirilməsində mühüm rol oynayır.

UFAZ student among the winners of the scholarship by Azergold CJSC!
On February 27, AzerGold CJSC held an award ceremony for the winners of the IV Scholarship Program for university and vocational school students, along with the presentation of the textbook Mining Topography.
The event was attended by Zakir Ibrahimov, Chairman of the Board of AzerGold, Kenan Karimzade, Deputy Minister of Science and Education, Jeyhun Karimov, Director of the State Agency for Vocational Education, as well as university rectors and students.
Since its launch in 2021, the AzerGold Scholarship Program has supported talented students specializing in industrial and mining fields, aiming to enhance their education, skills, and career readiness. To date, 38 university students and 37 vocational students have been awarded scholarships and engaged in practical training at AzerGold.This year, 10 university students and 2 vocational students became recipients of the scholarship, including Zahid Gadirov, a 4th-year Geological and Geophysical Engineering student at UFAZ.
Congratulations to all the scholarship recipients! This initiative plays a crucial role in fostering the next generation of skilled professionals in the mining and industrial sectors.