UFAZ-ın tələbəsi “DigiRise – Machine Learning & Software Development” proqramını uğurla tamamlayıb
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) “Kompüter elmləri” ixtisasında təhsil alan Bayram Əliyev 10 ay davam edən “DigiRise – Machine Learning & Software Development” proqramında iştirak edib. Proqram HARBOUR.SPACE Universiteti və İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) təşkilati və maliyyə dəstəyi ilə birgə həyata keçirilib.
İştirakçılar proqram təminatı inkişafı və arxitekturaları, maşın öyrənməsi və dərin öyrənmə, data bazası və “backend” sistemlər, bulud və paylanmış sistemlər, həmçinin böyük dil modelləri və süni intellektə əsaslanan tətbiqlər üzrə dərin bilik və bacarıqlar əldə ediblər.
“DigiRise” proqramı Azərbaycanda texnologiya sahəsində istedadlı mütəxəssislərin inkişafı məqsədilə həyata keçirilib. 1000-dən artıq müraciət daxil olsa da, aparılan texniki müsahibələrdən sonra 60-dan çox iştirakçı tam maliyyə dəstəyi ilə proqrama qəbul olunub. Həm üzbəüz, həm də onlayn formatda təşkil olunan dərslərdə iştirakçılara rəqəmsal iqtisadiyyatda uğur qazanmaq üçün zəruri biliklər öyrədilib.
Bayram Əliyevi belə yüksək səviyyəli beynəlxalq proqramı uğurla tamamladığı üçün təbrik edir, akademik və peşəkar fəaliyyətində uğurlar arzulayırıq.

626557637_1558790202448179_1018203307506425240_n ba1
Bayram Aliyev, a student of Computer Science at the French-Azerbaijani University (UFAZ), participated in the 10-month DigiRise – Machine Learning & Software Development program. The program was jointly organized and fully supported financially by HARBOUR.SPACE University and the Innovation and Digital Development Agency (IDDA).
Participants gained in-depth knowledge and skills in software development and architectures, machine learning and deep learning, databases and backend systems, cloud and distributed systems, as well as LLMs and AI-powered applications.
The DigiRise program was implemented to foster the development of talented professionals in Azerbaijan’s technology sector. Although the program received over 1,000 applications, more than 60 participants were selected and fully funded following technical interviews. Classes were delivered both in-person and online, equipping participants with the essential skills needed to succeed in the digital economy.
We congratulate Bayram Aliyev on successfully completing this prestigious international program and wish him continued success in his academic and professional endeavors.