UFAZ-ın tələbəsi “100% Təqaüd səni çağırır!” pro¬qramının qalibi olub
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə tələbəsi Fidan Allahverdiyeva İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi və “PAŞA Holdinq”in sponsorluğu ilə təşkil edilən “100% Təqaüd səni çağırır!” proqramının qalibi seçilib.
2025-2026-cı tədris ili üçün açılmış “100% Təqaüd səni çağırır!” proqramı “Holberton School”un praktik və layihə əsaslı tədris modelini əhatə edən kurslar təklif edir. Təlim proqramları kompüter elmləri, maşın öyrənməsi, proqramlaşdırma və kibertəhlükəsizlik sahələrini əhatə edir.
Fidan bu təqaüdü maşın öyrənməsi sahəsindəki nailiyyətləri və gördüyü işlər sayəsində əldə edib. Minlərlə iştirakçı arasından seçilməsi onun texnologiyaya olan dərin maraq və bacarığının göstəricisidir. Bu təqaüd ona “Holberton School Azerbaijan”da tam ödənişsiz təhsil almaq imkanı yaradır.

UFAZ Student Won the “100% Scholarship is Calling You!” Program
Fidan Allahverdiyeva, a student of Computer Science at the French-Azerbaijani University (UFAZ), has been selected as a winner of the “100% Scholarship is Calling You!” program. The program is supported by the Innovation and Digital Development Agency (IDDA) and sponsored by PASHA Holding.
The program, launched for the 2025-2026 academic year, offers courses based on the practical and project-based teaching model of Holberton School. The training covers Computer Science, Machine Learning, Full-Stack Web Development, and Cybersecurity.
Fidan received this scholarship thanks to her achievements and work in Machine Learning. Being chosen among thousands of participants shows her deep interest and skills in technology. This scholarship gives her the opportunity to study at Holberton School Azerbaijan completely free of charge.