UFAZ-ın Tələbələri Bakı Enerji Həftəsində öz Startapları ilə Aktiv Şəkildə İştirak Etdilər
İyunun 2-4-də 30-cu dəfə baş tutan Bakı Enerji Həftəsi beynəlxalq və regional səviyyədə enerji sahəsinin nümayəndələrini bir araya gətirdi. Bu dəfə tədbir 30-cu Yubiley Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Sərgisi - “Caspian Oil and Gas”, 13-cü Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji Sərgisi - “Caspian Power” və 30-cu Yubiley “Baku Energy Forum”u özündə birləşdirdi.
Sərgilər çərçivəsində fəaliyyət göstərən startap zonasında Azərbaycan-Fransız Universitetinin tələbələri də iştirak etdilər. UFAZ tədbirdə “Algenix”, “Ch4nge”, “Slay”, “Purnois”, “Knut Energy and Knut Fuel” startapları ilə təmsil olundu. Bu, tələbələrə öz qabaqcıl həllərini və strategiyalarını enerji sahəsinin aparıcı şirkətləri və digər maraqlı tərəflərə təqdim etməsi üçün imkan yaratdı. Ənənəvi enerji, yaşıl enerji və neft-qaz məsələləri üzrə startaplar bu sahələrdəki yeni təşəbbüsləri diqqətə çatdırdı.
Ənənəvi enerji növlərindən yaşıl enerji yeniliklərinə qədər mövzuları əhatə edən tədbirin məqsədi Azərbaycanın enerji təhlükəsizliyi və ətraf mühitə qarşı məsuliyyətin gücləndirilməsi idi. UFAZ tələbələrinin öz layihələrini təqdim etməsi isə onlar üçün olduqca maraqlı və unudulmaz təcrübə oldu.

UFAZ Students Actively Participated in Baku Energy Week with Their Startups
On June 2-4, the 30th Baku Energy Week brought together international and regional representatives of the energy sector. This year’s event combined the 30th Anniversary International Caspian Oil & Gas Exhibition (“Caspian Oil & Gas”), the 13th Caspian International Power and Green Energy Exhibition (“Caspian Power”), and the 30th Anniversary Baku Energy Forum.
Within the framework of the exhibitions, students from the French-Azerbaijani University (UFAZ) also participated in the startup zone. UFAZ was represented by the startups Algenix, Ch4nge, Slay, Purnois, Knut Energy and Knut Fuel, giving students the opportunity to present their innovative solutions and strategies to leading energy companies and other interested parties. The startups showcased new initiatives in traditional energy, green energy, and oil & gas sectors.
Covering topics from conventional energy to green energy innovations, the event aimed to strengthen Azerbaijan’s energy security and environmental responsibility. For UFAZ students, presenting their projects was an exciting and unforgettable experience.