UFAZ-ın tələbələri VISTAR proqramına qəbul olunublar
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) tələbələri Azərbaycanın texnologiya və innovasiya sahəsində seçilən gənclər üçün nəzərdə tutulmuş VISTAR – Sahibkarlıq və Texnoloji İnnovasiyalar üzrə Mükəmməllik Proqramına qəbul olunublar.
Proqrama qəbul olunanlar arasında UFAZ-ın "Geologiya və geofizika mühəndisliyi" ixtisası üzrə təhsil alan Xeyransa Hüseynli, "Kompüter elmləri" ixtisası üzrə təhsil alan Əli Qasımov və "Kimya mühəndisliyi" ixtisasının tələbəsi Rüfət Cəbrayıllı da yer alır.
VISTAR ölkənin ən perspektivli texnologiya istedadlarını bir araya gətirən intensiv inkişaf proqramıdır. Çoxmərhələli seçim prosesindən uğurla keçən iştirakçılar sahibkarlıq, texnoloji innovasiya, liderlik və süni intellekt sahələrində bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək, eləcə də real layihələr üzərində işləmək imkanı əldə edirlər.
Yeddi həftə davam edəcək proqram çərçivəsində iştirakçılar innovasiya və liderlik, kosmik texnologiyalar, layihələrin idarə olunması, ideyadan məhsula keçid və generativ süni intellekt kimi mövzuları əhatə edən intensiv təlimlərdə iştirak edəcəklər. Təlimlər nəzəri biliklərlə yanaşı, praktik məşğələlər, komanda layihələri və yekun təqdimat mərhələsini də əhatə edir.
Proqram iştirakçıları həmçinin Azərbaycanın gələcək texnologiya liderləri ilə geniş peşəkar şəbəkə qurmaq, beynəlxalq səviyyədə rəqabətədavamlı bacarıqlar qazanmaq və proqramı uğurla başa vurduqdan sonra fərqlənmə diplomu əldə etmək imkanı qazanırlar. Final layihəsində qalib gələn komanda üçün xüsusi mükafat da nəzərdə tutulub.
UFAZ tələbələrini bu uğur münasibətilə təbrik edir, onlara proqram çərçivəsində yeni biliklər və dəyərli təcrübələr arzulayırıq.

UFAZ Students Admitted to the VISTAR Programme
Students of the French-Azerbaijani University (UFAZ) have been admitted to VISTAR – the Excellence Program in Entrepreneurship and Technological Innovation, an intensive development programme designed for Azerbaijan's most promising young talents in technology and innovation.
Among those selected are Kheyransa Huseynli, a student in the Geology, Geosciences and Georesources programme, Ali Gasimov, a Computer Science student, and Rufat Jabrayilli, a Chemical Engineering student.
VISTAR is an intensive programme that brings together the country's most promising technology talents. Following a rigorous multi-stage selection process, participants gain the opportunity to develop their knowledge and skills in entrepreneurship, technological innovation, leadership, and artificial intelligence, while also working on real-world projects.
Over the course of the seven-week programme, participants will take part in intensive training covering topics such as innovation and leadership, space technologies, project management, transforming ideas into products, and generative artificial intelligence. In addition to theoretical instruction, the programme includes hands-on workshops, team projects, and a final project presentation.
Participants will also have the opportunity to build a strong professional network with Azerbaijan's future technology leaders, develop internationally competitive skills, and receive an excellence diploma upon successful completion of the programme. A special prize will also be awarded to the winning team of the final project.
We congratulate UFAZ students on this achievement and wish them new knowledge and valuable experience throughout the programme.