UFAZ tələbələri “Zərif mühəndislər” xanımların inkişafı proqramının qalibləri sırasındadır
UFAZ tələbələri Təhsilin İnkişafı Fondu və STP Şirkətlər Qrupunun birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən “Zərif mühəndislər” xanımların inkişafı proqramının qalibləri sırasındadır. UFAZ-ın Kompüter elmləri proqramının tələbəsi Rita Qayıtmazova və Kimya mühəndisliyi proqramının tələbəsi Nəzrin İsmayılova layihənin qalibləri arasındadırlar.
Layihəyə ümumilikdə 573 müraciət daxil olub. 105 nəfərin müraciət ərizəsi təşkilat komitəsi tərəfindən baxıldıqdan sonra, müsahibə mərhələsinə vəsiqə qazanıb. Həmin mərhələni uğurla yekunlaşdıran 50 nəfər isə “Zərif mühəndislər” təqaüd proqramının qalibi olub.
Qeyd edək ki, “Zərif mühəndislər” xanımların inkişafı proqramının başlıca məqsədi yüksək akademik göstəricilərə malik, texniki sahələr üzrə fərqli ixtisaslarda təhsil alan tələbə qızların təhsilinə, onların peşəkar mütəxəssis kimi yetişdirilməsinə dəstək göstərməkdir. Layihə çərçivəsində qalib gələn 50 nəfər qız tədris ilinin sonuna qədər STP Şirkətlər Qrupunun xüsusi təqaüdünü almaq imkanını əldə edəcəklər. Təqaüdlə yanaşı, qızlara mentorluq, təcrübə və təlimlər təşkil olunacaqdır.
Namizədlərin seçimi onlayn müraciət, qiymətləndirmə və müsahibə mərhələsindən ibarət olub. Seçim zamanı akademik göstəricilər və motivasiya məktubu nəzərə alınıb. Yekun seçimdə müsahibə mərhələsində göstərilən nəticə əsas götürülüb. Müsahibə zamanı namizədlərə hədəfləri, sosial vəziyyəti, fəaliyyəti, tələbə həyatı ilə bağlı suallar verilib.

UFAZ Students are Among the Winners of 'Gentle Engineers' Women's Development Program
Students of UFAZ are among the winners of the "Gentle Engineers" women's development program, carried out in cooperation between the Education Development Fund and the STP Group of Companies. UFAZ’s Computer Science student Rita Gayitmazova and Chemical Engineering student Nazrin Ismayilova are among the project’s winners.
A total of 573 applications were submitted for the project. After reviewing the applications of 105 candidates, the organizing committee selected them to advance to the interview stage. Of those, 50 successfully completed the process and became recipients of the "Gentle Engineers" scholarship program.
The primary goal of the "Gentle Engineers" women's development program is to support female students with high academic performance, studying in various technical fields, and help them become skilled professionals. As part of the project, the 50 female winners will receive a special scholarship from the STP Group of Companies until the end of the academic year. In addition to the scholarship, the girls will also be provided with mentoring, internships, and training.
The selection process consisted of an online application, evaluation, and interview stages. Academic performance and motivation letters were taken into account during the selection. The final selection was based on the results of the interview stage, where the candidates were asked questions about their goals, social situation, activities, and student life.