UFAZ tələbələri konsert proqramı keçirib
23 may tarixində UFAZ Musiqi klubunun təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) “Optimizm sədaları” adlı konsert proqramı baş tutdu. Tədbirin əsas məqsədi iştirakçılara sevinc, xoşbəxtlik, həyəcan və optimizm bəxş etmək idi.
Tədbir ADNSU-nun rektoru vəzifəsini müvəqqəti icra edən Vəzəh Əsgərovun açılış nitqi ilə başladı. O, tələbələrin təşəbbüsünü alqışlayaraq iştirakçılara uğurlar arzuladı. Daha sonra, UFAZ-ın icraçı direktoru vəzifəsini müvəqqəti icra edən Lətifə Nəsibova çıxış edərək, bu cür mədəni tədbirlərin tələbələrin şəxsi inkişafına böyük töhfələr verdiyini vurğuladı. Ardınca, Strasburq Universitetinin prorektoru və UFAZ-ın koordinatoru Jan Mark Planex də çıxış edərək, tələbələrin təşəbbüsünü müsbət qiymətləndirdiyini bildirib.
Konsertdə tələbələr tərəfindən müxtəlif janrlarda ifalar, o cümlədən Azərbaycan, İngilis və Fransız dillərində mahnılar səsləndirildi. Tələbələr oxuma, rəqs etmə və müxtəlif musiqi alətlərində ifa etmə bacarıqlarını nümayiş etdirərək, sevinclə dolu bir atmosfer yaratdılar. Bu tədbir ənənəvi konsert proqramından daha çox, nikbin, müsbət əhval-ruhiyyənin yaradıcı ruhdakı ifadə tərzi kimi yadda qaldı.

On May 23, the UFAZ Music Club hosted a concert titled “Sounds of Optimism” at the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU). The primary aim of the event was to bring joy, happiness, excitement, and optimism to the attendees.
The event commenced with an opening speech by Vazeh Asgarov, the Acting Rector of ASOIU, who commended the initiative and extended his best wishes to the participants. Following this, Latifa Nasibova, the Acting Executive Director of UFAZ, delivered an inspiring address, emphasizing the importance of such cultural events in enriching the student experience. Jean-Marc Planeix, Vice-Rector of Strasbourg University and UFAZ Coordinator, also spoke, expressing his admiration for the students' talents and the collaborative efforts that made the event possible.
The concert featured a diverse array of performances by students, including songs in Azerbaijani, English, and French. The students showcased their talents through singing, dancing, and playing various musical instruments, creating an atmosphere filled with joy and celebration. This event transcended the conventional concert experience, serving as a celebration of positivity and artistic expression.
The event concluded with a commemorative photograph, capturing the spirit and success of the evening.