UFAZ-ın tələbələri “Parla” Təqaüd və İnkişaf Proqramının qalibi olublar
Təhsilin İnkişafı Fondu ilə “NEQSOL Holding”in birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən “Parla” təqaüd və inkişaf proqramının 2025-ci il üzrə qaliblərinin adları açıqlanıb.
Bu il proqramın qalibləri arasında Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə tələbəsi İlahə Alqayeva, “Kimya mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alan Nuray Bayramzadə, Nəzrin Əlihümbətova və Rəbiyənur Məmmədova da yer alıb.
Qaliblər aylıq 200 AZN təqaüd, mentorluq, təcrübə imkanları əldə edəcək, “NEQSOL Academy” və “LinkedIn Learning” platformaları vasitəsilə dünyanın aparıcı universitetlərinin proqramlarına çıxış imkanlarından yararlanacaqlar. Həmçinin iştirakçılar ünsiyyət və karyera bacarıqları üzrə təlimlərdə, xaricdə təhsil imkanlarına dair sessiyalarda və sahə turlarında iştirak edəcək, ingilis dili və IELTS imtahanına hazırlıq kurslarından faydalanacaqlar.
Qeyd edək ki, proqrama ümumilikdə 1170 nəfər müraciət edib. Seçim meyarlarına uyğun gələn 167 namizəd müsahibə mərhələsinə vəsiqə qazanıb. Müsahibə zamanı namizədlərin hədəfləri, sosial vəziyyəti, dərsdənkənar fəallıqları qiymətləndirilib. Seçim prosesinin bütün mərhələlərini uğurla tamamlayan 50 tələbə qız “Parla” təqaüd və inkişaf proqramının qalibi olub.

UFAZ Students Selected as Winners of the “Parla” Scholarship and Development Program
The winners of the 2025 “Parla” Scholarship and Development Program, implemented jointly by the Education Development Fund and NEQSOL Holding, have been announced.
Among this year’s winners are students from the French-Azerbaijani University (UFAZ): Ilaha Algayeva from the Computer Science program, and Nuray Bayramzada, Nazrin Alihumbatova, and Rabiyanur Mammadova from the Chemical Engineering program.
The selected students will receive a monthly scholarship of 200 AZN, as well as access to mentorship, internships, and global academic programs through NEQSOL Academy and LinkedIn Learning. Additionally, participants will take part in communication and career skills training, sessions on international study opportunities, and field trips, and will benefit from English language and IELTS preparation courses.
In total, 1,170 applicants applied for the program. 167 candidates who met the selection criteria advanced to the interview stage. During the interviews, candidates’ goals, social backgrounds, and extracurricular activities were assessed. Upon successfully completing all stages of the selection process, 50 female students were chosen as winners of the “Parla” Scholarship and Development Program.