UFAZ Tələbələri İsveçdə Sahə Təcrübəsində İştirak Edəcəklər
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin SEG Tələbə Cəmiyyətinin üzvləri İsveçdə təşkil olunan beynəlxalq sahə təcrübəsində iştirak etmək hüququ qazanıblar. Düşərgədə iştirak imkanı qazananlar arasında Azərbaycan-Fransız Universitetinin “Neft və qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə tələbəsi Mədinə Cəfərzadə və “Geologiya və geofizika mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alan Kamilə Rəhimova da var.
Uppsala Universitetinin Geofizika Cəmiyyəti SEG Tələbə Şöbəsi tərəfindən təşkil olunan düşərgə sürüşmə izlərinin çoxluq təşkil etdiyi Trollhättan şəhəri yaxınlığındakı Göta çayı boyunca baş tutacaq. Düşərgənin əsas məqsədi iştirakçıları müasir geofiziki tədqiqat metodları ilə tanış etmək, onların sürüşmə riski olan gil sahələrin dinamikasını daha dərindən anlamalarını təmin etməkdir.
Təcrübə müddəti geologiya və mühəndislik sahələrində təhsil alan bakalavr, magistr və doktorantura tələbələri, eləcə də karyerasına yenicə başlayan mütəxəssisləri bir araya gətirəcək. Səfər geofiziki sahə təcrübəsi, toplanmış məlumatların təhlili və nəticələrin təqdim olunmasından ibarət olacaq. Sonda iştirakçılara sertifikatlar təqdim ediləcək.

UFAZ Students to Participate in Field Camp in Sweden
Members of the SEG Student Chapter at Azerbaijan State Oil and Industry University have been selected to take part in an international geophysical field camp in Sweden. Among the selected participants are Madina Jafarzade, a student of Oil and Gas Engineering and Kamila Rahimova, who studies Geosciences and Geophysical Engineering at the French-Azerbaijani University (UFAZ).
The field camp, organized by the Uppsala University Geophysical Society SEG Student Chapter, will take place along the Göta River near the town of Trollhättan, a region marked by numerous landslide scars. The main objective of the camp is to train participants in modern geophysical survey methods and deepen their understanding of the dynamics of quick clay and landslide-prone areas.
The program brings together bachelor's, master's, and PhD students, as well as early-career professionals in geology and engineering. It includes hands-on fieldwork, data interpretation, and final presentations of findings. Participants will be awarded certificates upon completion.