UFAZ tələbələri müxtəlif şirkətlərdə yay təcrübə proqramlarında iştirak etdilər
UFAZ tələbələri Azersun, Kapital Bank, Deloitte, Worley, BP, Turan Drilling & Engineering, Azercell, ICIQ, Holcim, Kiber Təhlükəsizlik Platforması, Halliburton, ADY, Azertexnolayn və Yelo Bank kimi aparıcı şirkətlərdə yay təcrübə proqramlarında iştirak etdilər. Bu təcrübə proqramları tələbələrə risk idarəçiliyi, mülki və struktur mühəndisliyi, proses mühəndisliyi, borulama və instrumentasiya, inventar idarəçiliyi, layihə idarəçiliyi kimi müxtəlif sahələrdə praktiki təcrübə qazandırdı.
Bu şirkətlərdə keçirdikləri müddət ərzində tələbələr akademik biliklərini real iş mühitində tətbiq edərək yeni bacarıqlar əldə etdilər və peşəkar dünyagörüşlərini genişləndirdilər. Onlar müxtəlif sənaye sahələrinin daxili iş prinsipləri ilə tanış olaraq həm texniki bacarıqlarını möhkəmləndirdilər, həm də şəxsi və peşəkar inkişaflarına töhfə verdilər. Bir çox tələbə bu təcrübələrin onların müasir əmək bazarında olduqca önəmli olan problem həll etmə, komandada işləmə bacarıqlarını təkmilləşdirdiyini vurğuladı.
Bu təcrübə proqramlarında iştirak tələbələrin gələcək karyeralarına doğru uğurlu bir addım oldu. Bu təcrübələr onlara mühəndis, menecer və ya öz ixtisas sahələrində mütəxəssis kimi potensial rollarını daha yaxşı anlama imkanı yaratdı.

UFAZ students took part in summer internships at different companies
UFAZ students took part in valuable summer internships at leading companies such as Azersun, Kapital Bank, Deloitte, Worley, BP, Turan Drilling & Engineering, Azercell, ICIQ, Holcim, the Cybersecurity Platform, Halliburton, ADY, Azertexnolayn LLC, and Yelo Bank. These internships provided them with hands-on experience in various fields, including risk management, civil and structural engineering, process engineering, piping and instrumentation, inventory management, and project management.
Throughout their time at these organizations, students were able to put their academic knowledge to the test, applying it in real-world environments while developing new skills and broadening their professional horizons. They gained insight into the inner workings of diverse industries, which has not only strengthened their technical competencies but also helped them grow personally and professionally. Many students reflected on how these experiences sharpened their problem-solving abilities, teamwork, and adaptability—qualities that are essential in today’s rapidly evolving job market.
These internships were more than just a learning opportunity; they were a stepping stone towards future careers, offering UFAZ students a glimpse into their potential roles as engineers, managers, and specialists in their respective fields.