589900318_1500072441653289_7504450605082411253_n s1
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) tələbələrindən ibarət “Nexora” komandası İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən IDDA Hakatonunda qalib gəlib.
Fintek innovasiya marafonu tələbə, sahibkar və texnologiya həvəskarlarını bir araya gətirərək aktual maliyyə problemlərinə həll yolları axtarmağa imkan yaradıb. Tədbir həm Azərbaycanda növbəti fintek startap dalğası üçün platforma formalaşdırıb, həm də yaradıcı biznes ideyalarının real həllərə çevrilməsini təşviq edən ekosistemin qurulmasına töhfə verib. Bununla yanaşı, yüksək potensiallı gənclərin aşkarlanması və innovativ ideyaların sınaqdan keçirilməsi üçün əlverişli şərait təmin edilib.
48 saatlıq intensiv hakatonda UFAZ tələbələri yüksək yaradıcılıq, problem həll etmə, test etmə və çevik düşünmə bacarıqlarını nümayiş etdiriblər. Fidan Allahverdiyeva, Nəzrin Əliyeva, Asiman İsmayılova və Səmra Abdullayevadan ibarət “Nexora” komandası göstərdiyi performansla rəqiblərindən fərqlənərək birinci pillədə qərarlaşıb.
İlk üç yeri tutan komandalar IDDA İnkubasiya Proqramına birbaşa keçid imkanı qazanıblar. Proqram çərçivəsində onlar layihələrini daha da inkişaf etdirmək üçün strukturlaşdırılmış dəstək, mentorluq və müxtəlif resurslar əldə edəcəklər.
Yaradıcılıq və əzmkarlıq nümayiş etdirərək qazandıqları bu uğura görə UFAZ tələbələrini təbrik edir, gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq!

UFAZ’s Nexora Team Won First Place at the IDDA Hackathon!
The Nexora team, representing the French-Azerbaijani University (UFAZ), secured first place at the IDDA Hackathon organized by the Innovation and Digital Development Agency.
This 48-hour fintech innovation marathon brought together students, entrepreneurs, and technology enthusiasts to address real financial challenges and develop practical, forward-thinking solutions. The event played a key role in shaping the next wave of fintech startups in Azerbaijan by fostering an ecosystem where creative ideas can evolve into impactful products. It also helped identify high-potential young talent and provided a testing ground for innovative concepts.
Throughout the intensive competition, UFAZ students showcased exceptional creativity, problem-solving ability, testing skills, and adaptability. The Nexora team – Fidan Allahverdiyeva, Nazrin Aliyeva, Asiman Ismayilova, and Samra Abdullayeva – distinguished themselves with their strong performance and claimed the top spot.
The top three teams earned direct entry into the IDDA Incubation Program, where they will receive structured support, mentorship, and resources to further develop their solutions.
We congratulate UFAZ students on their impressive achievement and wish them continued success in their future endeavors!