“PAŞA Bank” və UFAZ-ın Təşkilatçılığı ilə Hakaton Başlayır!
“PAŞA Bank” və Azərbaycan-Fransız Universitetinin təşkilatçılığı ilə 31 may-1 iyun tarixlərində “BankTech Hackathon”u keçiriləcək.
İştirakçılar 48 saatlıq hakatonda bank sektorundakı real maliyyə çətinlikləri qarşısında problem həll etmə bacarıqlarını sınayacaqlar. Müxtəlif universitetlərdən olan tələbələr “PAŞA Bank” və UFAZ ekspertlərinin nəzarəti altında innovativ həllər üzərində çalışacaq və mükafatlar uğrunda mübarizə aparacaqlar.
Mövzular rəqəmsal bankçılıq və müştəri təcrübəsi, məlumatların analitikası və proqnozlaşdırılması sahələri, həmçinin ödəniş həlləri və “fintech” inteqrasiyası ətrafında müəyyən olunacaq. Bu sahələrdə biliyinə güvənən 2-ci, 3-cü və 4-cü kurs bakalavriat, eləcə də magistratura səviyyələrində təhsil alan tələbələr 3 nəfərdən ibarət komandalarda yarışacaqlar.
Mükafatlar:
1-ci yer - 3000 AZN
2-ci yer - 2000 AZN
3-cü yer - 1000 AZN
Həmçinin hakatonun bütün iştirakçılarının "PAŞA Bank"ın "ZirvədəSən" təcrübə proqramına qoşulmaq fürsəti olacaq. Özünüzü sınamaq və yarışmada iştirak etmək üçün qeydiyyatdan keçməyə tələsin!

The PASHA Bank Will Hold a Hackathon with UFAZ!
French-Azerbaijani University (UFAZ) and PASHA Bank are organizing the BankTech Hackathon on May 31st and June 1st.
In this 48-hour hackathon, participants will have the opportunity to test their problem-solving skills by addressing real financial challenges in the banking sector. Students from various universities will collaborate on innovative solutions under the guidance of experts from UFAZ and PASHA Bank, competing for prizes.
The competition themes will focus on digital banking, customer experience, data analytics and forecasting, as well as payment solutions and fintech integration. 2nd, 3rd and 4th-year bachelor's students, as well as master's students who are confident in their knowledge in these areas will compete in teams of 3.
Prizes:
1st place: 3000 AZN
2nd place: 2000 AZN
3rd place: 1000 AZN
Additionally, all participants of the hackathon will have the opportunity to join PASHA Bank's ZirvədəSən internship program. Don't miss the chance to challenge yourself and participate in this exciting event!