UFAZ-ın tələbəsi bp-nin Gələcəyin Qadın İstedadları təqaüd proqramının qalibi olub
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan tələbəsi Aydan Bağırova bp-nin Gələcəyin Qadın İstedadları 2026 təqaüd proqramının qalibləri sırasında yer alıb.
2028-ci ildə məzun olacaq tələbə qızlar üçün nəzərdə tutulan bu proqram enerji sektorunda karyera qurmaq istəyən gənc xanımların akademik və peşəkar inkişafını dəstəkləməyi hədəfləyir. Təşəbbüs iştirakçılara maliyyə dəstəyi ilə yanaşı, sənaye üzrə bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək, peşəkar şəbəkələrini genişləndirmək və enerji sektorundakı karyera imkanlarını yaxından tanımaq imkanı yaradır.
Proqram çərçivəsində iştirakçılar bp-nin fəaliyyət istiqamətləri və strateji hədəfləri ilə tanış olacaq, müxtəlif inkişaf və təlim imkanlarından yararlanacaq, yaşıdları ilə birgə layihələr üzərində çalışaraq yeni bilik və bacarıqlar əldə edəcəklər.
Aydan Bağırovanı bu uğuru münasibətilə təbrik edir, təqaüd proqramı müddətində ona uğurlar arzulayırıq.

Aydan Baghirova, a Chemical Engineering student at the French-Azerbaijani University (UFAZ), has been selected as a recipient of bp’s 2026 Future Female Talent Scholarship Programme.
Designed for female students graduating in 2028, the programme aims to support the academic and professional development of young women aspiring to build careers in the energy sector. In addition to financial support, the initiative offers participants opportunities to enhance their industry knowledge and skills, expand their professional networks, and gain valuable insights into career opportunities in the energy industry.
As part of the programme, participants will learn about bp’s operations and strategic objectives, take part in various learning and development activities, collaborate with their peers on projects, and acquire new knowledge and practical skills.
We congratulate Aydan Baghirova on this achievement and wish her every success throughout the scholarship programme.