IDDA UFAZ-da "Açıq Məlumatlara Giriş" adlı tədbir keçirəcək
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (IDDA) UFAZ-da "Açıq Məlumatlara Giriş" adlı sessiya keçirəcək. IDDA-nın Açıq Məlumatlar üzrə beynəlxalq eksperti və Proqram Meneceri Mikhail Parfentev çıxış edəcək. O, açıq məlumatların İT və dövlət idarəçiliyinə təsiri ilə bağlı dəyərli təcrübəsini bölüşəcək.
Bu tədbir açıq məlumat təşəbbüslərinin müasir idarəetmə və texnologiyanın formalaşmasında oynadığı rolu araşdırmaq üçün unikal bir fürsətdir. Tədbir tələbələr, akademiklər və bu sahəyə marağı olan mütəxəssislər üçün olduqca əhəmiyyətli olacaq. Mühazirə UFAZ-ın konfrans zalında keçiriləcək.
Layihə idarə etməsi sahəsində 11 ildən çox təcrübəyə malik olan Parfentev, İT sahəsində bir sıra innovativ həllərə rəhbərlik edib. Onun fəaliyyətinə İoT texnologiyalarından istifadə edərək mədəni irsin qiymətləndirilməsi və federal hakatonların təşkili daxildir. Bu layihələr açıq məlumatların inkişafına əhəmiyyətli töhfələr vermişdir.

IDDA will host "An Introduction to Open Data: Key Figures and Insights" event at UFAZ
Innovation and Digital Development Agency (IDDA) is pleased to announce a special event at UFAZ, titled “An Introduction to Open Data: Key Figures and Insights.” The session will feature Mikhail Parfentev, an esteemed Open Data International Expert and Program Manager at IDDA, who will share his expertise on the transformative role of open data in IT and public administration.
This event offers a valuable opportunity to explore how open data initiatives are shaping modern governance and technology, making it essential for students, academics, and professionals interested in the field. The lecture will take place at the UFAZ conference hall.
With over 11 years of experience in project and product management, Parfentev has spearheaded innovative IT development initiatives. His work spans assessing cultural heritage using IoT technology and organizing federal hackathons, both of which have significantly influenced the open data landscape.