"Azercell" şirkətinin dəstəyilə tələbələr arasında “Techcell” hakatonu keçiriləcək
“Azercell Telekom” MMC-nin dəstəyi və Azərbaycan-Fransız Universitetinin təşkilatçılığı ilə baş tutacaq “Techcell” hakatonunun qeydiyyatına start verildi. Azərbaycanın bütün ali təhsil müəssisələrində oxuyan tələbələri hakatonda iştirak edə bilərlər. Hakatonda ştirakçılar informasiya texnologiyaları, kibertəhlükəsizlik və mobil şəbəkə sahələrinə aid real tapşırıqlar üzərində işləyəcəklər.
Adı çəkilən sahələrdə baza biliklərinə sahib olan tələbələr üç nəfərlik qruplar formalaşdıraraq ərizələrini https://hackathon.ufaz.az/ platformasında may ayının 6-dək təsdiq etməlidirlər. İlkin dəyərləndirmə prosesi bitdikdən sonra 30 komanda hakatonun final mərhələsində ozünü sınamaq imkanı əldə edəcək. Hakaton 18-19 may tarixlərində UFAZ-da baş tutacaq və qaliblər may ayının 27-də açıqlanacaq. İlk üç yerin sahibləri dəyərli hədiyyələrlə təltif olunacaqlar.
Azercell və UFAZ-ın birgə səyləri nəticəsində ərsəyə gələn bu layihənin məqsədi texniki bilikləri və innovativ ideyaları ilə seçilən istedadlı gənclərin üzə çıxarılmasına, onların inkişafına öz töhfəsini verməkdir. Qeyd edək ki, “Techcell” hakatonu bu tərəfdaşlıq çərçivəsində həyata keçən sayca üçüncü hakatondur.
Tələbələr hakatonun ümumi qaydaları, qiymətləndirmə meyarları və qeydiyyatla bağlı https://hackathon.ufaz.az saytında məlumat əldə edə, bütün suallarını info@ufaz.az elektron ünvanı vasitəsilə təşkilatçılara yönləndirə bilərlər.

"Techcell" hackathon will be held with the sponsorship of Azercell
Supported by "Azercell Telecom" LLC and organized by the French-Azerbaijani University, registration has begun for the "Techcell" hackathon. Students from all higher education institutions in Azerbaijan can participate in the hackathon. Participants will work on real tasks related to information technologies, cybersecurity, and mobile networking.
Students with basic knowledge in the mentioned fields should form teams of three and confirm their applications on the https://hackathon.ufaz.az/ platform by May 6th. After the initial evaluation process, 30 teams will have the chance to compete in the final stage of the hackathon. The hackathon will take place at UFAZ on May 18-19, and the winners will be announced on May 27th. The top three teams will be rewarded with valuable prizes.
This project, resulting from the joint efforts of Azercell and UFAZ, aims to highlight talented youth distinguished by their technical knowledge and innovative ideas, and contribute to their development. It should be noted that this is the third hackathon conducted under this partnership.
Students can find general rules, evaluation criteria, and registration details on the https://hackathon.ufaz.az website, and direct all their questions to the organizers via the email info@ufaz.az.