UFAZ-da ilin tələbələri müsabiqəsi elan edilib
UFAZ-da 2024-2025-ci tədris ili ərzində tələbələrin akademik, sosial və davamlılıq layihələrində, hakatonlarda, müsabiqələrdə və digər UFAZ tərəfindən təşkil olunan fəaliyyətlərdə fəal iştirakını tanımaq və mükafatlandırmaq üçün ilin ən yaxşı tələbələri müsabiqəsi keçiriləcək. Bu təşəbbüs tələbələrin aktiv iştirakını təşviq etməyi, innovasiyanı dəstəkləməyi və sosial məsuliyyəti təşviq etməyi hədəfləyir və görkəmli nailiyyətlərə görə pul mükafatları təqdim edir.
Bu proqramın əsas məqsədi UFAZ tələbələrini universitet fəaliyyətlərində fəal iştirak etməyə həvəsləndirmək, onların bacarıqlarını inkişaf etdirmək və UFAZ icmasına töhfə verməkdir. Proqramın tədris ilinin əvvəlində elan edilməsi tələbələrə aydın hədəflər və stimullar verir, onların il boyu tədbirlərdə davamlı iştirakını təşviq edir.
Mükafatlara layiq görülmək üçün tələbələr UFAZ tərəfindən təşkil olunan tədbirlərdə iştirak etməlidirlər. Bunlara süni intellekt və davamlılıq mövzulu hakatonlar, ətraf mühit və davamlılıq təşəbbüsləri kimi sosial məsuliyyət layihələri, UFAZ-ı təmsil edən daxili və xarici müsabiqələr, eləcə də könüllülük fəaliyyəti və tələbə klublarının tədbirləri daxildir.
Mükafat kateqoriyalarına Sosial Məsuliyyət Çempionu, İnnovasiya Lideri, İcma Qurucusu və Fəxri Mükafat daxildir. Hər bir kateqoriya üzrə qalib 500 AZN ilə mükafatlandırılacaq.
Fakültə üzvləri və tədbir təşkilatçılarından ibarət xüsusi komitə tələbələrin nailiyyətlərini sertifikat və tövsiyələr əsasında 2025-ci ilin may ayında, tədris ilinin sonunda nəzərdən keçirəcək və qiymətləndirəcək. UFAZ ilin ən yaxşı tələbələri müsabiqəsi tədris ilinin bağlanış tədbiri kimi keçiriləcək və mükafatlar 2025-ci ilin iyun ayında təqdim olunacaq

UFAZ Top Students of the Year Contest
UFAZ will host a Top Students of the Year Contest to recognize and reward students for their active participation in academic, social, and sustainability projects, hackathons, competitions, and other UFAZ-organized activities during the 2024-2025 academic year. This initiative aims to encourage student engagement, foster innovation, and promote social responsibility by offering monetary awards for outstanding contributions.
The primary objective of this program is to motivate UFAZ students to actively participate in university activities, enhancing their skills while contributing to the UFAZ community. Announcing the program at the start of the academic year provides students with clear goals and incentives, encouraging consistent involvement throughout the year.
To be eligible for awards, students must participate in UFAZ-organized events, including hackathons such as AI and sustainability-themed competitions, social responsibility projects like environmental and sustainability initiatives, internal and external competitions representing UFAZ, as well as volunteering and student club activities.
The award categories include Social Responsibility Champion, Innovation Leader, Community Builder, and Honorable Mention. Each winner will receive 500 AZN.
A designated committee, consisting of faculty members and event organizers, will review and evaluate student achievements based on certifications and references in May 2025, towards the end of the academic year. Top Students of the Year Contest will serve as the closing event, with awards distributed in June 2025.