UFAZ-ın 157 tələbəsi məzun adını qazanıb
İyunun 23-də Bakı Kristal Zalında Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) Məzun Günü 2026 tədbiri keçirilib. Tədbirdə ADNSU ilə yanaşı, Azərbaycan Fransız Universitetinin (UFAZ) məzunları da təntənəli şəkildə məzun olublar.
Bu il UFAZ üzrə bakalavriat səviyyəsində 123 tələbə məzun olub. Onlardan 45-i qız, 78-i isə oğlan tələbələrdir. Magistratura səviyyəsində isə 34 tələbə təhsilini uğurla başa vurub, onların isə 13-ü qız, 21-i oğlan tələbələrdir.
Qeyd edək ki, UFAZ-ın magistratura məzunlarından 21 nəfər hazırda 2025-2026-cı tədris ilinin son semestri çərçivəsində Fransada istehsalat təcrübəsində iştirak edirlər.
Tədbirin rəsmi hissəsində ADNSU-nun rektoru, dosent Rüfət Əzizov, elm və təhsil nazirinin müavini İdris İsayev, Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) sədrinin müavini Tahir Budaqov, gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, həmçinin BP-nin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli çıxış edərək məzunları təbrik edib, onlara gələcək akademik və peşəkar fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıblar.
Daha sonra təhsil müddətində yüksək akademik göstəriciləri və fəallıqları ilə seçilən tələbələr təltif olunub, onlara xüsusi hədiyyələr təqdim edilib. Mükafatlandırılan tələbələr arasında UFAZ məzunları da yer alıblar.
Tədbirin ən yaddaqalan anlarından biri isə məzunların ənənəvi olaraq məzun papaqlarını havaya atması olub. Bu simvolik an gənclərin tələbəlik həyatına vida edərək yeni bir mərhələyə qədəm qoymalarını ifadə edib.
Rəsmi hissədən sonra tədbir əyləncə proqramı ilə davam edib. UFAZ Musiqi Klubunun üzvləri səhnədə canlı musiqi nömrələri ilə çıxış edərək proqramın ən fəal iştirakçıları sırasında yer alıblar.
Azərbaycan-Fransız Universiteti (UFAZ) adından bütün məzunları təbrik edir, onlara gələcək akademik və peşəkar fəaliyyətlərində yeni nailiyyətlər, uğurlar və parlaq gələcək arzulayırıq.

157 UFAZ Students Graduate
On June 23, the Graduation Day 2026 ceremony of the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) was held at the Baku Crystal Hall. Alongside ASOIU graduates, students of the French-Azerbaijani University (UFAZ) also celebrated their graduation in a solemn ceremony.
This year, 123 students graduated from UFAZ at the bachelor's level. Of these, 45 were female and 78 were male students. At the master's level, 34 students successfully completed their studies, including 13 female and 21 male graduates.
It should be noted that 21 of UFAZ’s master's graduates are currently undertaking industrial internships in France as part of the final semester of the 2025/2026 academic year.
During the official part of the ceremony, Associate Professor Rufat Azizov, Rector of ASOIU, Idris Isayev, Deputy Minister of Science and Education, Tahir Budaqov, Deputy Chairman of the New Azerbaijan Party (YAP), Farid Gayibov, Minister of Youth and Sports, and Bakhtiyar Aslanbayli, BP Vice President for Communications and External Affairs for the Caspian Region, addressed the graduates, congratulating them and wishing them success in their future academic and professional endeavors.
The ceremony continued with the recognition of students who distinguished themselves through outstanding academic achievements and active participation throughout their studies. Special gifts were presented to the award recipients, among whom were UFAZ graduates.
One of the most memorable moments of the event was the traditional tossing of graduation caps into the air. This symbolic gesture marked the graduates’ farewell to student life and their transition into a new chapter of their lives.
Following the official ceremony, the celebration continued with an entertainment program. Members of the UFAZ Music Club took to the stage with live musical performances, becoming some of the most active participants of the event.
On behalf of the French-Azerbaijani University (UFAZ), we congratulate all our graduates and wish them continued success, new achievements, and a bright future in their academic and professional careers.