UFAZ-ın 7 tələbəsi “Rəqəmsal Körpü” proqramının qalibi olub
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi və “AZCON Holding”in birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən “Rəqəmsal Körpü” təcrübə və təqaüd proqramının qalibləri açıqlanıb. Seçim mərhələlərini uğurla keçən tələbələr “AZCON Holding”ə daxil olan şirkət və tərəfdaş qurumlarda praktik təcrübə keçmək imkanı qazanıblar.
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alan 7 tələbəsi proqramın qalibləri arasında yer alıb. Onlardan İsmayıl Quliyev “AZCON Holding”də, Fəridə Şəkixanlı “AzInTelecom” MMC-də, Cavid Sadıqlı, Rəfi Məmmədov və Eldar Həsənli “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-də, Nazim Qənizadə “Azərpoçt” MMC-də, Ülkər Zahidli isə “Azercosmos”da təcrübə keçəcək.
2026-cı ilin fevral-may aylarını əhatə edən proqram bakalavr tələbələrinin akademik biliklərini real iş mühiti ilə birləşdirməyi hədəfləyir. Təcrübə müddətində onlar sahə üzrə peşəkar mütəxəssislərlə birgə çalışacaq, mentor dəstəyi alacaq və müxtəlif inkişaf tədbirlərində iştirak edəcəklər. Həmçinin, proqram çərçivəsində tələbələrə rəqəmsal tədris platformalarına çıxış və aylıq təqaüd imkanları təqdim olunacaq.
İnanırıq ki, “Rəqəmsal Körpü” proqramının uğurla yekunlaşması UFAZ tələbələrinin əmək bazarına hazırlıq səviyyəsini yüksəldəcək. Onlara təcrübə müddətində icra olunacaq fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq.

7 UFAZ Students Selected as Winners of the Digital Bridge Program
The winners of the Digital Bridge Internship and Scholarship Program, implemented through the joint collaboration of the Ministry of Digital Development and Transport, the Ministry of Science and Education, and AZCON Holding, have been announced. Students who successfully passed the selection stages gained the opportunity to undergo practical training at AZCON Holding’s companies and partner organizations.
Seven students from the French-Azerbaijani University (UFAZ), studying in the Computer Science program, are among the winners. Ismayil Guliyev will complete his internship at AZCON Holding, Farida Shakikhanli at AzInTelecom LLC, Javid Sadigli, Rafi Mammadov, and Eldar Hasənli at Azerbaijan Airlines CJSC, Nazim Ganizada at Azerpost LLC, and Ulkar Zahidli at Azercosmos.
The program, which runs from February to May 2026, aims to combine the academic knowledge of bachelor’s students with real-world work experience. During the internship, participants will work alongside professional specialists, receive mentor support, and take part in various development activities. Additionally, students will have access to digital learning platforms and receive a monthly scholarship as part of the program.
We believe that the successful completion of the Digital Bridge program will further enhance UFAZ students’ readiness for the job market. We wish them every success in their internship activities.