UFAZ-ın 7 Tələbəsi “Stipendium Hungaricum” Təqaüd Proqramının Qalibi Olub
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi ilə Macarıstanın Xarici İşlər və Ticarət Nazirliyi arasında imzalanmış 2024-2026-cı illər üçün “Stipendium Hungaricum” proqramının qalibləri açıqlanıb. 130 Azərbaycan vətəndaşı 2025-2026-cı tədris ili üzrə Macarıstanın 15 nüfuzlu universitetində təhsil almaq imkanı əldə edib.
Təqaüd proqramı çərçivəsində seçilmiş namizədlərdən 9-u bakalavriat, 106-sı magistratura, 15-i isə doktorantura səviyyəsi üzrə təhsil alacaq. Onlar iqtisadiyyat, biznes və idarəetmə, mühəndislik, informasiya texnologiyaları, təbiət elmləri, turizm, beynəlxalq münasibətlər, təhsil və davamlı inkişaf kimi müxtəlif ixtisas istiqamətləri üzrə təhsil alacaqlar.
Azərbaycan-Fransız Universitetində “Geologiya və geofizika mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan Ləman Bəndiyeva, Samirə Həsənova, Zahid Qədirov, Əvəz Rüstəmov, “Kompüter elmləri” ixtisasında oxuyan Murad Qənbərli, Nicat Zeynallı və “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan Gülər Abbaslı bu nüfuzlu təqaüdə layiq görülənlər arasındadır.
Təqaüdə layiq görülən namizədlər əsasən Eötvöş Lorand Universiteti, Budapeşt Texnologiya və İqtisadiyyat Universiteti, Budapeşt Korvinus Universiteti, Debretsen Universiteti, Budapeşt İqtisadiyyat və Biznes Universiteti, Obuda Universiteti və digər nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil alacaqlar.
Fərqlənən və akademik fəaliyyətinin növbəti mərhələsinə hazırlaşan UFAZ tələbələrini təbrik edir, uğurlar diləyirik!

7 UFAZ Students Selected for the "Stipendium Hungaricum" Scholarship Program
The winners of the “Stipendium Hungaricum” program for 2024-2026, established through an agreement between the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Foreign Affairs and Trade of Hungary, have been announced. A total of 130 Azerbaijani citizens have earned the opportunity to pursue their studies at 15 prestigious universities in Hungary for the 2025-2026 academic year.
Among the selected candidates, 9 will pursue undergraduate studies, 106 will be enrolled in master’s programs, and 15 will begin their doctoral education. The scholarship recipients will study across various fields including economics, business and management, engineering, information technologies, natural sciences, tourism, international relations, education, and sustainable development.
UFAZ students Laman Bandiyeva, Samira Hasanova, Zahid Gadirov, and Avaz Rustamov, studying Geosciences and Geophysical Engineering; Murad Ganbarli and Nijat Zeynalli, from Computer Science; and Gular Abbasli, studying Chemical Engineering, are among the distinguished recipients of this prestigious scholarship.
The scholarship holders will continue their academic journey at renowned institutions such as Eötvös Loránd University, Budapest University of Technology and Economics, Corvinus University of Budapest, University of Debrecen, Budapest Business School, Óbuda University, and others.
We warmly congratulate the outstanding UFAZ students and wish them continued success in their academic pursuits!