Strasburqda yay məktəbində iştirak edəcək tələbələrlə görüş keçirilib
İyunun 25-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) rektor əvəzi, dosent Vazeh Əskərov Fransanın Strasburq Universitetində təşkil olunan yay məktəbində iştirak edəcək Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) tələbələri ilə görüşüb.
Rektor tələbələrə uğurlar arzulayıb və onların ölkəmizi, eyni zamanda universitetimizi layiqincə təmsil edəcəklərinə inandığını bildirib. O, yay məktəbinin tələbələrə verəcəyi üstünlükləri qeyd edib və bu müddətdə onlara verilən tapşırıqları vaxtında yerinə yetirməyi, həmçinin asudə vaxtlarından səmərəli istifadə etməyi tövsiyə edib.
Qeyd edək ki, UFAZ-ın 40 tələbəsi iyulun 1-dən iyulun 14-dək Fransanın Strasburq Universitetində təşkil olunan yay məktəbində iştirak edəcək. Yay məktəbinin proqramına gündəlik fransız dili kursları və danışıq klubları, eyni zamanda Strasburq Universitetinin elmi-tədris laboratoriyalarında dərslər daxildir. Proqramın mədəni hissəsinə yerli muzeylərə, beynəlxalq təşkilatlara ekskursiyalar daxildir. Yay məktəbində yalnız akademik göstəricilərinə görə fərqlənən tələbələr iştirak edəcəklər.

A meeting was held with the students who will participate in the summer school in Strasbourg
On June 25, Vazeh Asgarov, the acting rector of the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), met with students of the French-Azerbaijani University (UFAZ) who will participate in the summer school organized at the University of Strasbourg in France. The rector wished the students success and expressed his confidence that they would represent both our country and our university with dignity. He noted the advantages that the summer school would offer to the students and advised them to complete their assignments on time and use their leisure time efficiently.
It should be noted that 40 UFAZ students will participate in the summer school organized at the University of Strasbourg in France from July 1 to July 14. The program of the summer school includes daily French language courses and conversation clubs, as well as lessons in the scientific and educational laboratories of the University of Strasbourg. The cultural part of the program includes excursions to local museums and international organizations. Only students distinguished by their academic performance will participate in the summer school.