Fevralın 20-də Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) təklif etdiyi 4 magistratura proqramı ilə bağlı Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində tələbələr üçün infosessiya keçirilib. UFAZ-ın icraçı direktor əvəzi Lətifə Nəsibova qeyd edib ki, Azərbaycan-Fransız universiteti tələbəlik illərindən etibarən nəzəri biliklərlə yanaşı, fənnlərə praktiki yanaşması ilə seçilən ali təhsil müəssisəsidir. O, həmçinin UFAZ-da təhsilin tamamilə ödənişsiz olduğunu diqqətə çatdırıb. UFAZ-ın baş katibi Yelizaveta Bidanova təklif olunan magistratura ikili diplom proqramlarının üstünlüklərindən, yüksək göstəriciləri ilə seçilən tələbələrin 2-ci tədris ilinin ikinci semestrini Fransada keçirmək şansından söz açıb.
Ardınca, Strasburq universitetindən dəvət olunmuş proqram rəhbəri Damien Lemarşan, proqram koordinatorları Maksim Floren və Samer El Zant tərəfindən magistratura proqramlarının hər biri haqqında ətraflı təqdimat edilib. Tədbirdə həmçinin UFAZ-ın magistratura proqramlarının uğurlu məzunları Malik Şeyxli və İlkin Səfərli də iştirak edərək, öz uğur hekayələrini bölüşüblər.
Tədbirdə həmçinin tələbələr üçün infosessiyaların keçirilməsinin gənclərin müxtəlif təhsil imkanları barəsində məlumatlandırılması baxımından müstəsna rol oynadığı vurğulanıb. Sonda iştirakçıların sualları cavablandırılıb.

An info session was held at ASOIU for the students about the four master's programs
On February 20, an information session was held at the Azerbaijan State Oil and Industry University for the students about the four master's programs offered by the French-Azerbaijani University (UFAZ). Latifa Nasibova, the acting executive director of UFAZ, noted that the French-Azerbaijani university stands out for its practical approach to subjects in addition to theoretical knowledge during the educational process. She also highlighted that education at UFAZ is entirely free of charge. UFAZ Secretary-General Elizaveta Bydanova discussed the benefits of the dual degree master's programs offered, including the opportunity for students with higher achievements to spend the second semester of their second academic year in France, showcasing their success.
Subsequently, detailed presentations about each master's program were given by Damien Lemarchand, a program manager invited from the University of Strasbourg, and program coordinators Maxim Florent and Samer El Zant. The event also featured successful alumni from UFAZ's master's programs, Malik Sheikhli and Ilkin Safarli, who shared their success stories.
The event further highlighted the unique role of such information sessions in informing young people about various educational opportunities. Questions from participants were answered at the end of the event.