UFAZ-a bakalavr səviyyəsi üzrə 450 və daha çox bal toplamış abituriyentlər müraciət edə bilərlər
İyulun 22-də UFAZ-da bakalavr proqramlarına qəbul üzrə Açıq Qapı günü keçirildi. Tədbirdə Kimya üzrə yeni bakalavr proqramı, həmçinin, UFAZ-ın digər Kompüter elmləri, Kimya mühəndisliyi, Neft və qaz mühəndisliyi və Geologiya və geofizika mühəndisliyi proqramları barəsində məlumat verildi. Həmçinin bildirildi ki, UFAZ-ın 2024/2025-ci tədris ili üçün bakalavr proqramlarına Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) imtahanlarında 450 və daha artıq bal toplamış abituriyentlər universitetin 31 iyul 2024-cü il tarixində təşkil olunacaq daxili imtahanlarında iştirak edə bilərlər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan UFAZ-ın İcraçı direktoru vəzifəsini müvəqqəti icra edən Lətifə Nəsibova bütün namizədlərə uğurlar arzuladı. O bildirdi ki, çoxsaylı müraciətləri və bakalavr səviyyəsi üzrə yeni proqramın açılmasını nəzərə alaraq Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) imtahanları üzrə keçid ballarının 450 bal kimi müəyyən edilməsində məqsəd daha çox abituriyentə UFAZ-da təhsil almaq üçün imkan yaratmaqdır. Lətifə Nəsibova həmçinin bir çox tanınmış beynəlxalq və yerli şirkətlərin UFAZ məzunlarının bilik və bacarıqlarını yüksək qiymətləndirdiyini və onlara əmək bazarında tələbatın yüksək olduğunu diqqətə çatdırdı.
Ardınca, UFAZ-ın yer elmləri üzrə bakalavr proqramının məzunu Şahanə Məmmədova tələbəlik illərində qazandığı təcrübələri və gələcək planlarını iştirakçılarla bölüşdü. Sonda iştirakçıların sualları cavablandırıldı.

Applicants who scored 450 or more in the bachelor’s level entrance exams can apply to UFAZ
On July 22, UFAZ held an Open Day for admissions to bachelor’s programs. During the event, information was provided about the new bachelor’s program in Chemistry, as well as other programs at UFAZ, including Computer Science, Chemical Engineering, Oil and Gas Engineering, and Geophysical Engineering. It was also announced that for the 2024/2025 academic year, applicants who scored 450 or more points in the State Examination Center (SEC) exams can participate in UFAZ’s internal exams scheduled for July 31, 2024.
The event was opened by Latifa Nasibova, the Acting Executive Director of UFAZ, who wished all candidates success. She stated that the decision to set the passing score for the SEC exams at 450 points was made to provide more applicants the opportunity to study at UFAZ, considering the numerous applications and the introduction of the new bachelor’s program this year. Latifa Nasibova also highlighted that many well-known international and local companies highly value the knowledge and skills of UFAZ graduates and that there is high demand for them in the labor market.
Following this, Shahana Mammadova, a graduate of UFAZ’s Geophysical Engineering bachelor’s program, shared her experiences and future plans with the participants. Finally, participants’ questions were answered.