WhatsApp Image 2025-10-10 at 11.42.21 geo
Oktyabrın 8-də Azərbaycan-Fransız Universitetində (UFAZ) “Caspian Geo” şirkətinin təşkilatçılığı ilə Karyera Günü baş tutub. Xəzər regionunda seysmik məlumatların toplanması üzrə aparıcı şirkətlərdən biri olan “Caspian Geo”nun təqdimatında keçirilən tədbirdə UFAZ və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) 3-cü və 4-cü kurs tələbələri, eləcə də məzunları iştirak ediblər. Onlar geofizika və neft mühəndisliyi sahəsində karyera imkanları ilə yaxından tanış olmaq imkanı əldə ediblər.
Əsas sessiyadan öncə UFAZ, ADNSU və “Caspian Geo” nümayəndələrinin iştirakı ilə qısa görüş təşkil olunub. Görüş zamanı tələbələr üçün potensial əməkdaşlıq istiqamətləri və gələcək təcrübə proqramları müzakirə edilib. Görüşdə ADNSU rektorunun sosial məsələlər üzrə müşaviri Nəsibə Əmirbəyova, UFAZ-ın icraçı direktoru Vazeh Əskərov, baş katib Martin Godon, Karyera Mərkəzinin koordinatoru Qənirə Nəsibova, həmçinin “Caspian Geo” şirkətinin baş direktoru Ağamurad Muradov, əməliyyatlar direktoru Xanəlı Əhmədov və insan resursları üzrə menecer Günşan İsgəndərova iştirak ediblər.
İnformasiya sessiyası zamanı şirkət nümayəndələri “Caspian Geo”nun fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat veriblər. Onlar şirkətin quru və dəniz seysmik layihələri üzrə geniş təcrübəsini vurğulayıb, gənc mütəxəssislər üçün açıq vakansiyalar və karyera imkanlarından bəhs ediblər. Tələbələr “Caspian Geo”nun uzunmüddətli fəaliyyəti, SOCAR və “BGP Offshore” arasında uğurlu tərəfdaşlığı, həmçinin BP, “Total”, “ExxonMobil” və “Chevron” kimi beynəlxalq şirkətlər üçün həyata keçirilmiş layihələr barədə məlumat alıblar.
Tədbir sual-cavab sessiyası ilə yekunlaşıb. Tələbələr geofiziki tədqiqat sahəsində texniki və peşəkar inkişaf imkanları barədə suallarına cavab tapıblar. Görüş tələbələrlə sənaye nümayəndələri arasında birbaşa əlaqə yaradaraq akademik biliklərin real istehsalat təcrübəsi ilə əlaqələndirilməsinə töhfə verib.

WhatsApp Image 2025-10-10 at 11.42.21 geo
On October 8, the French-Azerbaijani University (UFAZ) hosted a Career Day event featuring Caspian Geo, one of the leading providers of seismic data acquisition services in the Caspian region. The event was attended by UFAZ and Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) 3rd and 4th year students, as well as alumni, eager to explore career opportunities in the geophysical and petroleum sectors.
Before the main session, a brief meeting was held with representatives from UFAZ, ASOIU, and Caspian Geo. During the meeting, potential areas of collaboration and future trainship opportunities for students were discussed. Participants included Nasiba Amirbayova, Advisor on Social Affairs to the Rector of ASOIU, Vazeh Asgarov, Executive Director of UFAZ, Martin Godon, Secretary General, Ganira Nasibova, Career Center Coordinator, as well as Aqamurad Muradov, General Manager of Caspian Geo, Khanali Ahmadov, Operations Manager, and Gunshan Isgandarova, HR Manager.
During the infosession, company representatives introduced Caspian Geo’s operations, emphasizing its extensive experience in onshore and offshore seismic projects. The presentation also highlighted the company’s active vacancies and career pathways for young professionals. Students learned about Caspian Geo’s long-standing history and its successful partnership between SOCAR and BGP Offshore, which has enabled the company to deliver seismic surveys for international operators such as BP, Total, ExxonMobil, and Chevron.
The session concluded with an interactive Q&A segment, where students received insights about technical and professional development opportunities in geophysical exploration. The event fostered direct communication between students and industry experts, helping bridge the gap between academic learning and practical application in the energy sector.